Jaký mobil fotí lépe? Porovnání ASUS ZenFone 5 vs Honor 10 vs Honor View 10

jaky mobil foti nejlepe porovnani asus vs honor

Hodně jste nám psali o tom, abychom srovnali fotoaparáty dvou nedávno vydaných telefonů. A to Honoru 10 a Asus ZenFone 5, oba se pohybují kolem cenovky 10 tisíc. K těmto dvěma novinkám jsme přidali ještě o něco starší Honor View 10, který má hodně podobnou cenovku. Jaký mobil z těchto tří tedy fotí nejlépe? To zjistíme již brzy v našem porovnání ASUS ZenFone 5 vs Honor 10 vs Honor View 10.

ASUS ZenFone 5 vs Honor 10 vs Honor View 10: Porovnání fotoparátů

Honor 10 při nedávném vydání vyvolal poměrně hodně reakcí, a to hlavně směrem k lákavé ceně. Více se o tomto telefonu můžete dočíst v naší recenzi Honor 10. Pokud jde o fotoaparát, tak smartphone má duální AI fotoaparát s 24 MPx a 16 MPx. Umělá inteligence hodně pomáhá, kdy Honor dokáže rozpoznat více než 500 scén a následně fotoaparát nastavit. U snímačů se jedná o klasické Huawei/Honor rozložení, tedy první snímač je monochromatický, druhý pak barevný. Světelnost je F/1.8, video dokáže nahrávat až ve 4K a 30 FPS, bohužel nepodporuje optickou stabilizaci obrazu (OIS).

[aps_product_sz id=”490766″]

Honor View 10 se představil již v lednu 2018. Vychází ale z prémiového mobilu Huawei Mate 10, tudíž i jeho výbava je v některých ohledech lepší než u Honoru 10. Také má duální fotoaparát. A to 20 MPx monochromatický a 16 MPx barevný foťák. Světelnost je F/1.8 a dokáže nahrávat video ve 4K rozlišení a 30 FPS. I tomuto telefonu chybí optická stabilizace obrazu.

[aps_product_sz id=”493591″]

ASUS ZenFone 5 na první pohled připomíná Apple iPhone X, uvnitř už to jsou ale dva odlišné telefony. Tento telefon spíše zapadá do vyšší střední třídy. Pokud jde o fotoaparát, tak je opět duální, má 12 a 8 MPx. První jmenovaný pak má světelnost F/1,8, druhý F/2,0. Videa dokáže natáček ve 4K rozlišení a 30 FPS. Po stránce parametrů jsou tak všechny telefony hodně podobné.

[aps_product_sz id=”493954″]

Všechny snímky byly vytvořeny z téměř identického místa, ve stejný čas i za totožných podmínek. Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech telefonů byl nastaven automatický režim.

Porovnání ASUS ZenFone 5 vs Honor 10 vs Honor View 10 – fotografie

Který telefon natáčí nejlepší videa? Porovnání ASUS ZenFone 5 vs Honor 10 vs Honor View 10

Který telefon natáčí nejlepší videa? Porovnání ASUS ZenFone 5 vs Honor 10 vs Honor View 10

Který telefon natáčí nejlepší videa? Porovnání ASUS ZenFone 5 vs Honor 10 vs Honor View 10

Fototest ASUS ZenFone 5 vs Honor 10 vs Honor View 10 – finální zhodnocení

Pokud jde o Honor 10 a Honor View 10, tak platí v podstatě to stejné jako u minulého fototestu a potvrzuje se to tak u více fotografií. Honor View 10 má tendenci zvyšovat jas fotografie, míra detailů také není tak dobrá jako u Honoru 10. Za nás z těchto dvou telefonů vyhrává Honor 10. Jak ale s pořadím zamíchá Asus?

Ve zhoršených světelných podmínkách můžeme vidět hodně šumu a ztrátu detailů. Je to ale o něco lepší, jak u Honoru View 10. Barevné podání je více syté u ZenFone 5, jakmile se snímku dodá světlo, tak nás potěšilo množství detailů a velmi dobré vyvážení bílé. U fotografií za denního světla se nám nejvíce líbí fotografie z Asusu ZenFone 5, jak se začnou zhoršovat podmínky, začíná spíše úřadovat Honor 10. Opět ale platí, že u všech tří telefonů jsou výsledky hodně vyrovnané. U videa těží Asus ze své stabilizace. Z pohledu fotografií i videí je tak naším vítězem Asus ZenFone 5.

Jak to vidíte vy? Který telefon podle vás fotí nejlépe?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)