Jaký Honor telefon fotí nejlépe? Fototest Honor 8, Honor 9 a Honor 10

fototest honor telefon nejlepsi fotomobil

Honor mobily jsou stále na našem trhu oblíbenější. A to hlavně díky skvělému poměru cena/výkon. Vyplatí se ale kupovat novější Honor telefon, pokud vám ten starší stále dobře funguje? Dnes se podíváme a srovnáme fotografie a videa z posledních tři vlajkových modelů této společnosti. Začneme u Honor 8, pokračovat budeme u Honor 9 a skončíme u novinky Honor 10.

Který Honor telefon tvoří nejlepší fotografie a videa?

Nejstarší dnes testovaný telefon je Honor 8 (recenze), přitom je o téměř polovinu levnější než Honor 10, pokud bereme ceny z české distribuce. Má ale i o polovinu horší fotografie a videa? To zjistíme brzy. Už i tento mobil má duální fotoaparát s 12 MPx a světelností F/2,2, nechybí ani laserové ostření. U videa podporuje maximálně FullHD s 60 FPS a chybí optická stabilizace obrazu.

[aps_product_sz id=“400242″]

Honor 9 (recenze) obdržel několik vylepšení u fotoaparátu. Opět se používá duální fotoaparát, tentokrát se snímači 20MPx monochromatickým a 12MPx RGB. Světelnost zůstává zachována, a to F/2,2. Mírného vylepšení se dočkalo nahrávání videa, kdy je k dispozici 4K rozlišení. Optická stabilizace opět chybí.

[aps_product_sz id=“442974″]

Nejnovější Honor 10 (recenze) má duální fotoaparát s rozlišením 24 + 16 MPx, světelnost je F/1.8. Rozložení je klasické, první snímač je RGB, druhý pak černobílý. Po stránce natáčení videa dokáže zachytit 4K rozlišení při 30 FPS. A i u tohoto modelu chybí optická stabilizace obrazu.

[aps_product_sz id=“490766″]

Fototest Honor 8 vs Honor 9 vs Honor 10

honor fotomobil test - fotoaparat

Jak natáčí videa Honor 8, Honor 9 a Honor 10?

Který Honor telefon natáčí nejlepší videa? Test Honor 8 vs Honor 9 vs Honor 10 – SvetAndroida.cz

Který Honor telefon natáčí nejlepší videa? Test Honor 8 vs Honor 9 vs Honor 10 - SvetAndroida.cz

Jaký Honor telefon fotí nejlépe? Finální zhodnocení

Barevné podání je u všech tří telefonů poměrně stejné. To se dá i očekávat vzhledem k tomu, že jde o telefony jedné značky. Na první pohled vypadají hodně podobně. Po bližším prozkoumání si ale můžete na fotografiích všimnout, že Honor 8 zaostává v množství zachycených detailů. Mezi Honorem 9 a 10 už není tak razantní rozdíl.

Na některých fotografiích si můžete všimnout, že umělá inteligence u Honoru 10 občas přepálí snímek, například na fotografiích s trávou to jde vidět hodně. Na druhou stranu ostrost a fotografie ve zhoršených podmínkách nám přijdou nejlepší u Honoru 10. Markantních rozdílů si pak můžete všimnout u videa, kde Honor za poslední roky ušel dlouhou cestu. Ve výsledku se budeme opakovat jako u předchozího srovnání výkonu těchto Honor telefonů. Honor 10 nabízí nejlepší fotografie i videa. Pokud máte Honor 9, tak se koupě novinky moc nevyplatí, u Honoru 8 už ale upgrade má větší smysl. Ostatně průměrní zákazníci mění telefony po cca dvou letech.

Vlastníte jeden z těchto Honor telefonů? Jak jste vy spokojeni s kvalitou fotoaparátů?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)