Jaké novinky přinese letošní veletrh IFA v Berlíně?

ifa2012

V pátek 31. srpna začíná v Berlíně 52. ročník veletrh IFA. I když jde o jednu z největších akcí orientovaných na elektroniku, z hlediska mobilních telefonů nejde o tak zásadní událost, jakou je Mobile World Congress. Přesto se očekává představení řady novinek. Pojďme se podívat na to, čeho bychom se podle drbů a spekulací mohli dočkat.

Samsung

Samsung boduje s Galaxy S III, nicméně jeho byznys nestojí jen na tomto modelu. Je jasné, že stánky jihokorejského výrobce budou v centru zájmu všech médií. Takřka jisté je představení Galaxy Note II, napjaté očekávání panuje kolem “super tabletu” s 11,8palcovým displejem a procesorem Exynos 5250. Samsung má vždy připraveno nějaké překvapení – co to bude tentokrát, se patrně dozvíme na tiskové konferenci Unpacked 2012, plánované na 29. srpna.

Sony

Velmi nadějně to vypadá s tabletem Sony Xperia Tablet, jež by měl mít displej s úhlopříčkou 9,4 palce, Android 4.0 či novější a čtyřjádrový procesor – informace o tomto zařízení unikly už koncem července. Doufáme také, že se dozvíme více o připravovaných chytrých telefonech Xperia T, Z, a SL, a možná i oznámení nové Google TV. Také Sony má naplánovanou tiskovou konferenci 29. srpna, takže nebudete muset čekat příliš dlouho, abychom viděli, co má Sony schováno v rukávu.

LG

O připravovaném LG Optimus G sice už víme mnohé, nicméně s ohledem na fakt, že se možná bude jednat o další telefon, distribuovaný pod značkou Nexus, jeho představení na IFA neočekáváme. LG pravděpodobně předvede audio docky a vyzyvatele Galaxy Note – Optimus Vu. I v případě tohoto výrobce lze předpokládat představení nějaké té Google TV.

HTC

HTC by mohlo představit telefon, označovaný v kuloárech jako One X+, který by měl pohánět procesor Tegra 3, běžící na frekvenci 1,7 GHz. Budoucí majitelé se také mohou těšit na Android 4.1 Jelly Bean a displej s rozlišením 1280 x 720. Kromě toho se spekuluje o nových tabletech Flyer, nicméně v tomto případě není jasné, co a zda vůbec něco HTC předvede.

Motorola/Google

Od Motoroly se letos neočekávají žádné zásadní novinky, nicméně možná budeme překvapeni.

Huawei

Kam se poděl Ascend D Quad, výkonný čtyřjádrový telefon, který Huawei prezentoval již na MWC, a pak se po něm slehla zem? Telefon (a také údajný čtyřjádrový tablet) nikdy nespatřil světlo světa, protože měl údajně softwarové problémy. Možná se v Berlíně dozvíme více – třeba i konkrétní data uvedení na trh.

Acer, Archos, Lenovo, Nikon, Philips, Toshiba a ostatní

  • Acer patrně půjde do boje se svým sedmipalcovým tabletem, který by chtěl konkurovat Nexusu 7.
  • V případě Archosu se čeká představení tabletů s úhlopříčkou 10 a 13 palců s dokovací stanicí.
  • Lenovo by mohlo ukázat čtyřjádrový telefon a tablet.
  • U Nikonu lze předpokládat prezentaci digitálního fotoaparátu s Androidem.
  • Philips patrně předvede pouze dokovací stanice.
  • Toshiba možná ukáže sedmipalcový tablet.

Zůstaňte naladěni!

Veletrh IFA bude naše redakce samozřejmě bedlivě sledovat a o všech zásadních novinkách s Androidem se dočtete na stránkách Světa Androida. Je jisté, že nás společně čeká týden plný novinek a představení! Takže zůstaňte naladěni, aby vám nic důležitého neuniklo!

Zdroj: AndroidPIT.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (4)