Jak si zahrát Legendární Pokémon hry na Androidu? (návod)

nahled-pokemon-729×478

V dobách, kdy u nás zažíval televizní seriál o kapesních monstrech Pokémon největší úspěch, spatřilo světlo světa také několik her pro handheldy a později konzole od společnosti Nintendo s touto tematikou. Ty se rovněž setkaly s obrovským úspěchem, neboť Pokémon mánie nabírala na obrátkách po celém světě. Ačkoliv se jednalo o hry vznikající podle seriálu, vysloužily si ve své době nečekaně dobré hodnocení. Později bylo možné si tato vynikající RPG zahrát také na počítačích, a to díky komunitním emulátorům. Ty ovšem nezůstaly pouze na počítačích, ale několik takových najdeme také v obchodě Google Play. Díky nim tak můžeme Pokémon hry vychutnat také na našem zařízení s Androidem. Jestliže se znovu toužíte stát se mistrem Pokémonu, pojďte se společně s námi podívat jak na to.

Pokémon red

Nutnost emulace

Vzhledem k tomu, že žádná z Pokémon her se nedočkala oficiálního portu pro telefony a tablety s operačním systémem Android, je nutné hry spouštět neoficiální cestou. K tomu nám pomáhají takzvané Emulátory. Ty dokáží simulovat prostředí handheldů od Nintenda. Získání některého z nich je velice snadné, neboť je můžeme vyhledat v obchodu Google Play. My doporučujeme emulátor My OldBoy! umožňující spouštět hry pro Game Boy a Game Boy Color. Vedle něho můžeme také nainstalovat aplikaci My Boy! určenou pro spouštění her z Game Boy Advence.

[appbox googleplay com.fastemulator.gbcfree]

[appbox googleplay com.fastemulator.gbafree]

Pokémon ROM

Jak již bylo řečeno, samotnou hru lze získat pouze neoficiální cestou stažením tzv. ROMky se hrou. Ty můžeme najít takřka na každé fanouškovské stránce s tématikou Pokémonu. Jakmile tak učiníme, musíme soubor rozbalit do některé ze složek v našem telefonu. Následně postačí pouze spustit emulátor, ve kterém zadáme cestu k souboru se hrou (ten má obvykle koncovku gbc nebo gba). Po jeho spuštění již můžeme vidět prostředí některého z handheldů, ale především funkční hru, jejíž příběh nabízí desítky hodin skvělé zábavy s kapesními monstry.

Hráli jste nebo ještě hrajete nějakou Pokémon hru?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Slovo-Mistr

Slovo Mistr: další návyková hra se slovy

Hry Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později
poznej

Poznej slovo – Český hlavolam ve stylu PixWords

Hry Jan Tipmann Jan Tipmann
3 min. uložit na později
Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (9)