Jak pasuje do ruky nový Hrdina od HTC?

htc-logo-1

Oficiální recenze na tuto novinku od HTC se zatím připravuje (od Jana Š.), přesto jsem se rozhodl, po osahání Hera v kamenném obchodě, napsat alespoň malé preview. Jak jsme již psali, telefon byl oficiálně představen na konci června a do České republiky se dostal už minulý týden, konkrétně e-shopy Sunnysoft a Alza.

htc_hero_1Během tohoto týdne se pomalu dostává i do kamenných obchodů, a tak jsem se dnes rozhodl si telefon vyzkoušet “na vlastní kůži“. Krabice, ve které je Hero prodáván není nijak zvláštní, na můj vkus možná až malá, ale to vůbec nevadí, protože obsahuje vše, co Hero potřebuje (nabíječku, sluchátka, miniUSB/USB kabel, 2GB microSD karta, manuály + nějaká ta CD). Po zapnutí telefonu se objeví logo HTC, za kterým vykukuje hlava zeleného Androida. Než operační systém najel (cca 30 sekund), díval jsem se HW klávesy pod displejem, kterých je celkem 6 (2x sluchátko, domů, menu, hledání a tlačítko zpět) + trackball uprostřed. Ten z telefonu není ani tak vylezlý, přesto se ovládá velmi pohodlně. A jak vypadá telefon “zvenku“? Působí zajímavě, prohlá konstrukce vůbec nevadí, naopak telefon se drží dobře a díky zadnímu krytu, na kterém byla použita teflonová vrsta (zkoumal jsem to na bílém modelu, černý model totiž teflonovou vrstvu nemá), neklouže z ruky.

Po najetí systému Google Android jsem byl mile překvapen, a to hlavně díky androidovské podobě HTC Touch Flo 3D, které je už více jak rok používáno u telefonů s Windows Mobile. Sense UI, jak HTC své prostředí u Androida nazvalo, působí velmi příjemně, nic nebije do očí, vše je podle mě tak jak má být. I když jsem telefon nemohl vyzkoušet naplno, hrál jsem si s ním pouze pár minut, stačilo mi to na pár postřehů. Při zamknuté klávesnici se na displeji zobrazuje pouze čas a datum, plus nějaké informace o síťi a zmeškaných údálostech (i když jsem měl model bez SIM karty, předpokládám, že tomu tak bude). Po odemknutí, kterého jsem docílil ani nevím jak, se zobrazí hlavní, tudíž prostřední obrazovka. Celkem jich Hero nabízí sedm – na každou si můžete dát co chcete, například tzv. “Udělátka HTC“, poštu, Facebook nebo Twitter a mnoho dalšího. Přepínaní mezi obrazovkami (tahem prstu) bylo poměrně svižné, nezaznamenal jsem žádné cukání, což bylo možná také tím, že obrazovky nebyly zahlceny mnoho widgety. I tak by ale Sense UI mělo být rychlé.

HTC Hero - sedm obrazovek HTC Hero – sedm obrazovek

HTC Hero - klávesnice HTC Hero – klávesnice

Dále jsem zkoušel HW tlačítka v praxi, po stisku domečku se dostanete na hlavní stranu, po stisku zavěšeného sluchátka se telefon uzamkne, co se stane po stisku druhého sluchátka a dalších kláves snad říkat nemusím. Další věc, co jsem si stihl vyzkoušet bylo psaní – po kliku do pole pro text (například ve vyhledávání) vyjede SW klávesnice. Ta nevypadá přímo androidovsky (jako má třeba HTC Magic), přijde mi spíše podobná té z Windows Mobile, jako je například na HTC Touch Diamond2. I tak se na ní psalo dobře, nedošlo mi, že jde psát i v landscape módu, a tak jsem psal normálně – klávesnice reagovala velmi přesně a po dotyku na písmeno se telefon trošku rozvibruje, což té přesnosti jen přidává.

Na závěr chci napsat malé porovnání s Nokií N97, kterou jsem měl také v ruce. Lépe se mi držel Hrdina, jeho rozměry jsou podobné jako u finské 97, přesto zaoblení, kterým se Hero “chlubí” mi přijde praktické. Displej byl jednoznačně ostřejší a hezčí u HTC Hero, barvy lépe zobrazené, navíc rozlišení, které sice není tak dobré jako například u HTC Touch HD, takhle vypadalo velmi solidně.

A tak pro dnešek už nezbývá nic jiného, než vás nalákat na plnohodnotnou recenzi, protože je možné, že ta už takhle pozitivní jako toto preview nebude. I když uživatelské hodnocení ze zahraničních webů mluví o opaku.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (18)