Jak nastavit jako vyzvánění svou oblíbenou písničku?

Jak-nastavit-jako-vyzvánění-svou-oblíbenou-písničku

Chtěli byste si jako vyzvánění nastavit svou oblíbenou písničku? Na Androidu můžete použít zvukové soubory jako vyzváněcí tóny a dokonce je přiřadit určitým kontaktům – třeba rodinným příslušníkům nebo šéfovi. V tomto článku vám krok za krokem ukážeme, jak vytvořit vlastní vyzvánění z libovolné skladby.

Obsah článku

 

Když si nastavíte vyzvánění pro kontakty, nebudete muset koukat na telefon, kdo vám volá Když si nastavíte vyzvánění pro kontakty, nebudete muset koukat na telefon, kdo vám volá

Co aplikace Ringdroid slibuje?

Jedním z nesporných kladů aplikace Ringdroid je, že je šířena jako open source. Je tedy úplně zadarmo, navíc je k dispozici i její zdrojový kód. Dle autorů neobsahuje a nikdy nebude obsahovat jakékoli reklamy, což je jistě příjemné. S tímto programem můžete z existujících hudebních respektive zvukových souborů vytvářet nejen vyzvánění, ale také zvuky upozornění či budíku. Kromě toho je také možné zvuk zaznamenat mikrofonem telefonu, uložit ho a dále zpracovat.

Vyzvánění samozřejmě můžete nastavit přímo v systému, nicméně postup se na telefonech různých značek může lišit. S Ringdroidem dospějete vždy stejnou cestou ke kýženému výsledku, aniž byste museli řešit verzi Androidu či grafickou nadstavbu.

Jak nastavit jako vyzvánění libovolný zvuk?

Vaším prvním úkolem bude stáhnout a nainstalovat aplikaci Ringdroid z Obchodu Play. Kromě toho byste v zařízení (v interní paměti či na paměťové kartě) měli mít uložené zvukové soubory, které hodláte po úpravách použít jako vyzvánění.

[appbox googleplay com.ringdroid]

Po dokončení instalace spusťte program Ringdroid. Bez dlouhého otálení se ocitnete přímo na obrazovce se seznamem všech použitelných zvukových souborů, a to nejen těch, které jste do telefonu uložili sami, ale i systémových. Je-li vaše sbírka zvuků příliš široká, můžete si usnadnit život vyhledáváním, které najdete v horním panelu nástrojů.

Kromě toho je tu také tlačítko s obrázkem mikrofonu, přes které, jak už asi tušíte, můžete nahrát vlastní zvukový soubor.  Jestliže nevidíte všechny zvukové soubory, použijte v kontextové nabídce možnost Show All Audio.

Poté, co vyhledáte požadovanou skladbu nebo zvuk, stačí klepnout na “fajfku” po jeho pravé straně. Dostanete na výběr ze čtyř možností, přičemž první je úprava (Edit). V režimu úprav je možné pomocí dvou posuvníků “vyříznout” jen požadovanou část skladby (například refrén písně).

Tlačítky v dolní části si můžete zvolenou pasáž poslechnout, v případě spokojenosti přes tlačítko s disketou vystřiženou část uložíte. Při ukládání lze soubor přejmenovat a zvolit, zda se jedná o hudbu (Music), tón budíku (Alarm), zvuk oznámení (Notification), či vyzvánění (Ringtone). V případě uložení vyzváněcího tónu budete následně vybírat, zda má být použit jako vyzvánění výchozí (Make Default), nebo jen pro konkrétní kontakt (Assign to Contact), jenž následně zvolíte ze seznamu.

Výběr vyzvánění ze seznamu

Vraťme se nyní na úvodní obrazovku, kde se po klepnutí na “fajfku” zobrazuje nabídka, obsahující ještě tři položky. Volba Delete slouží ke smazání souboru z telefonu. V tomto případě doporučujeme dávat pozor na to, abyste nesmazali zvuk, který je přiřazen nějakému kontaktu, vyzvánění či budíku. Je možné, že v nejméně vhodné situaci by pak telefon zůstal němý.

Předposlední volba Set as Default Ringtone slouží k nastavení výchozího vyzvánění, které bude použito pro všechny kontakty, s výjimkou těch, jež mají vlastní vyzváněcí tón. Konečně možnost Assign to Contact nabídne nastavení vybraného zvuku k určitému kontaktu. Bohužel je možné vybrat vždy jen jednu položku, takže pokud chcete jeden zvuk pro více kontaktů, nezbude vám než celý proces opakovat.

Resumé

Aplikace Ringdroid sice na pohled působí poněkud archaickým dojmem, nicméně z hlediska funkcí nabízí vše, co byste při nastavování vlastních vyzváněcích tónů mohli potřebovat. Snadno a rychle si určíte výchozí vyzváněcí tón, stejně jako nastavíte individuální vyzvánění pro vybrané kontakty. Kromě toho je k dispozici také “ořezání” začátku a konce skladby, které je realizováno v jednoduchém a funkčním rozhraní. Zvolené zvukové soubory lze také mazat. Z nedostatků bychom zmínili jen chybějící lokalizaci do češtiny, která by usnadnila život začátečníkům.

Aplikace je v Obchodě Play od roku 2008 a za tu dobu si ji stáhlo více než 50 milionů uživatelů. Průměrná známka 4,4 svědčí o tom, že naprostá většina jich byla s nabízenými funkcemi a možnostmi spokojena. Instalační balíček je velký jen 0,3 MB, takže nezabere mnoho místa ani na zařízeních s omezeným úložištěm.

[appbox googleplay com.ringdroid]

Používáte individuální vyzvánění pro vybrané kontakty?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)