Apple iPhone 7 Plus v redakci. Jaké jsou naše první dojmy?

apple iphone 7 plus

Představení telefonu iPhone 7 je událostí i pro nás, protože se od přístrojů od Applu často inspirují výrobci Androidu. I my Androiďáci si rovněž chceme čas od času vyzkoušet, zda nemá konkurence něco navíc. Dnes se podíváme na iPhone 7 Plus, který čerstvě dorazil do redakce.

Apple iPhone 7 Plus – ten větší a lepší

Konstrukce většího modelu iPhone 7 Plus připomíná z přední strany starší generaci iPhonu a na ulici jej běžně nerozeznáte. Menší změny se odehrály na zadní straně, kde zmizely linky pro antény a logo jablka již není tak výrazné. Kovová konstrukce byla zachována, stejně tak podobný celkový design. Novinkou je ale voděodolnost IP67, která si vybrala svou daň – Apple se musel zbavit domácího tlačítka a místo něj umístil jen senzor.

Aby byl přechod pro uživatele pohodlnější, vibrační motůrek pod senzorem se má postarat o vjem, jako byste mačkali skutečné tlačítko. To se tak úplně nepovedlo a na každého působí vibrace jinak – my měli pocit, jako bychom kromě tlačítka zmačkli i celý displej a konstrukci. Tak dokáže vibrační motorek mozek ošálit. Není to ale nic strašného a na tento fakt jsme si velmi rychle zvykli.

A co jack konektor? Jeho absence není úplně dobrou zprávou, naštěstí Apple dodává redukci v balení a uživatelé tak mít výraznější problémy nebudou. Pokud tedy pomineme fakt, že již nelze při nabíjení poslouchat hudba, pokud nemáte bezdrátová sluchátka. Kapitolou pro sebe je duální fotoaparát, u kterého vypadá optický zoom velmi dobře. Jsme moc zvědavi, až uvidíme výsledné fotografie v praxi.

Systém iOS 10 kráčí v základech předchozích verzí a jako uživatelé zvyklí na Android si budeme muset na mnoho věcí zvykat a nejspíše nám bude i něco chybět. Nespornou výhodou je ale rychlost a plynulost celého prostředí, která převyšuje řadu Nexus od Googlu. V tom má Apple prostě navrch.

Apple iPhone 7 Plus v redakci. Jaké jsou naše první dojmy?

Apple iPhone 7 Plus v redakci. Jaké jsou naše první dojmy?

Jak jsme se k iPhonu 7 dostali?

Nejprve jsme vyrazili na půlnoční předprodej a jak to skončilo, se můžete podívat v následujícím videu.

Android si jde koupit nový iPhone

Android si jde koupit nový iPhone

Nakonec nám produkt půjčil jeden z našich partnerů. Recenzi telefonu Apple iPhone 7 Plus pro vás již chystáme a v blízké době se ji dočkáte. Těšíte se, jak dopadne recenze tohoto telefonu pohledem Androiďáka?

Líbí se vám telefon Apple iPhone 7 Plus?

Za zapůjčení děkujeme společnosti T-Mobile.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)