Android aplikace poprvé v historii vydělají více peněz než iOS aplikace

iOS aplikace

Během všech informací ohledně představení nového vlajkového modelu Samsungu trochu zapadla informace o tom, že Android aplikace tento rok vydělají poprvé v historii více peněz než iOS aplikace.

iOS aplikace nezaostávají, přitom vydělají méně než ty Androidí

Podle nové zprávy společnosti App Annie se očekává, že mobilní trh s aplikacemi poroste i v roce 2017. To není příliš překvapivá zpráva, mnohem zajímavější je to, že Android aplikace vydělají více peněz než iOS aplikace. Přitom očekávané příjmy z Google Play by měly být kolem částky 41 miliard dolarů a Apple Store dokonce až 60 miliard dolarů. V posledních letech ale do hry vstoupil třetí subjekt, a to jsou obchody s Android aplikacemi třetích stran, jako třeba od Amazonu, Samsungu nebo různých čínských značek.

Lidé z těchto obchodů nakupují stále více a více a již teď jsou příjmy téměř stejné jako u Google Play. Tenhle rok se očekává částka 36 miliard dolarů. Ve výsledku tedy příjmy Android aplikací dosáhnou na 78 miliard dolarů. Ve zprávě také mimo jiné stojí to, že každoročně se obecně zvýší počet stažení aplikací o 20 procent. Vypadá to tedy, že trh s mobilními aplikacemi tady s námi ještě nějakou tu chvíli bude a stále poroste.

Myslíte si, že v budoucnu už budeme vídat hlavně obchody třetích stran a Google Play se bude dostávat více do ústraní?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (1)