Intel představil chytré brýle, kterých si ani nevšimnete

Intel Vaunt chytré brýle konec vyvoje

Chytré brýle jsou pořád hodně hodně vzácný kus techniky, u kterých mnozí tvrdí, že předběhly dobu. Řeč je samozřejmě o Google Glass a v podstatě i o Spectacles od Snapchatu. Jeden z mínusů obou těchto brýlí byl design, který u obou případů vypadal jak z nějakého sci-fi filmu. Vidět a slyšet jsme také mohli poměrně dost hlasů s tím, že by chtěli chytré brýle, ale musí vypadat normálně. Vyslyšel je Intel, který ukázal nové chytré brýle Vaunt. Ty na první pohled ani nerozeznáte od klasických brýlí, co máte doma.

Chytré brýle Intel Vaunt vypadají “normálně”

Nový prototyp brýlí Vaunt ukazuje, že se Intel vydal jinou cestou. Na brýlích nejsou kamery, mikrofony, reproduktory ani žádný displej. A v čem jsou tedy brýle chytré? Ve speciálním laseru, který dokáže promítat informace přímo na oko. Laser je slabý a nedokáže poškodit oko.

Exclusive: Intel’s new smart glasses hands-on

Exclusive: Intel's new smart glasses hands-on

Informace se budou zobrazovat v malém monochromatickém okně s rozlišením 400 x 100 pixelů. Dostupné budou spíše v periferním vidění, takže rozhodně se nemusíte bát, že se vám uprostřed oka zobrazí z ničeho nic text. Využití je například v kuchyni, kdy se vám pomocí brýlí zobrazují jednotlivé kroky v receptu, nebo na ulici vám může ukazovat jakým směrem máte jít k vašemu cíli.

Společnost Intel ale říká, že vývoj těchto brýlí je stále na začátku. V současné době jsou k dispozici dva různé designy a připravuje se speciální program pro vývojáře, kteří budou moct vyvíjet aplikace pro brýle. Z toho jde odvodit, že nějaký ten rok si na ně budeme muset počkat.

Co říkáte na řešení od Intelu? Líbí se vám Intel Vaunt?

Zdroje: theverge.com, androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google-glass-model

Známe cenu Google Glass již dnes?

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
1 min. uložit na později
Chytré brýle BlackBerry vybaví UEM softwarem

BlackBerry ukázalo nové chytré brýle

Zprávičky Radek Toman Radek Toman
1 min. uložit na později

Komentáře (5)