Rychlá smrt: Vývoj chytrých brýlí Intel Vaunt byl překvapivě ukončen

Intel Vaunt chytré brýle konec vyvoje

V únoru jsme radostně informovali o nových chytrých brýlích Intel Vaunt, které se mohly pochlubit tím, že na první pohled vypadaly naprosto normálně. Nešlo o žádné sci-fi prvky jako u Google Glass. Bohužel ale do prodeje se nikdy nedostanou. Intel vývoj zrušil necelé tři měsíce po odhalení.

Projekt Intel Vaunt skončí v propadlišti dějin

S Intel Vaunt se vydal výrobce procesorů cestou promítání informací přímo na oko. A to pomocí slabého laseru, který nepoškozoval oko. Na brýlích chyběly kamery, mikrofony, reproduktory a neměl ani žádný displej. Díky tomu byly hodně nenápadné. Informace se zobrazovaly v malém monochromatickém okně s rozlišením 400 x 100 pixelů. Prohlášení společnosti k ukončení vývoje najdete níže.

Společnost Intel neustále pracuje na nových technologiích. Ne ze všech se ale stane finální produkt, který pošleme na trh. Projekt Superlight (kódové označení pro Vaunt) je přesně tímpříkladem, kdy Intel vyvinul skutečně odlišné brýle s rozšířenou realitou. I nadále se budeme řídit disciplinovaným přístupem, protože neustále vyvíjíme nové technologie, které někdy vyžadují těžká rozhodnutí, kdy kvůli dynamice trhu nejsou možné další investice.

Je to rozhodně škoda, protože lidé, kteří si mohli tyto brýle vyzkoušet, si je hodně chválili. Šlo totiž o brýle, které zobrazovaly jen potřebné informace, nešlo o rozšířenou realitu s 3D objekty, obrovským množstvím informací apod. Vypadá to tak, že si na chytré brýle stále budeme muset počkat. Lehce vylepšená verze Google Glass je stále dostupná pouze pro podniky.

Myslíte si, že se v následujících letech dočkáme chytrých brýlí?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)