Google zakulacuje – testuje inovovaný vyhledávací widget

google-testuje-inovovany-vyhledavaci-widget_ico

Zatímco první design ve stylu Material byl převážně o hranách a stínech, poslední verze systému Android přišla s kruhovými ikonami. Zakulacování lze sledovat i v Pixel Launcheru, kde má tlačítko pro vyvolání vyhledávání oválný tvar. Google hodlá v tomto směru pokračovat, o čemž svědčí postřeh několika uživatelů, kteří si všimli nového designu všem dobře známého vyhledávacího pole. Jak se dá čekat, nese i inovovaný vyhledávací widget oblé tvary.

Inovovaný vyhledávací widget Inovovaný vyhledávací widget

Vyhledávací widget o rozměrech 4×1 je součástí aplikace Google a najdete ho na ploše téměř všech zařízení s Androidem. Nová verze má stejnou velikost, vizuálně se však liší: nemá žádné pravé úhly a neobsahuje ani barevný nápis Google. Inovované provedení má zakulacené strany, logo Google se smrsklo na barevné písmeno “G”. Na pravé straně widgetu je ikona mikrofonu pro hlasové zadávání. Nové provedení tak lépe koresponduje se současným designovým trendem, který vyhledávací gigant postupně nastoluje.

Stávající hranatá verze widgetu Stávající hranatá verze widgetu

Inovovaný vyhledávací widget zatím jen pro vybrané

V tuto chvíli je známo jen to, že jde o samostatný widget, který může být vytažen na plochu jakéhokoli launcheru. Vyhledávací panel integrovaný v Google Launcheru zatím dle všeho zůstává u současného designu, nicméně dá se předpokládat, že i on se dříve či později zakulatí. Otázkou je, kdy se inovovaného designu dočkají všichni uživatelé. Soudě ze skutečnosti, že se již několika z nich objevil, je šance, že by to mohlo být brzy. V tuto chvíli je jisté jen to, že Google testuje vzhled tohoto prvku na omezeném vzorku uživatelů. Teprve na základě výsledku se rozhodne, zda a kdy ho pustí do světa.

Google se nikdy neobával více či méně radikálních změn uživatelského rozhraní svého mobilního operačního systému Android. V minulosti tak uživatelé zažili například přechod na tmavé Holo UI, které přišlo s Androidem 3.0 Honeycomb respektive 4.0 Ice Cream Sandwich, aby následně Google otočil kormidlem a přišel s Material Designem. U toho (prozatím) zůstal, takže si můžeme užívat hru pastelových barev a stínů. Zatím posledních změn jsme se dočkali v souvislosti s představením nových telefonů Google Pixel a Pixel XL.

Co si myslíte o novém vzhledu vyhledávací lišty Google? Dáváte přednost současné verzi s ostrými hranami, nebo se vám líbí hladší vzhled zakřivených stran? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, androidheadlines.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (8)