Indoor navigace od českých Inmite

inmite_logo

Čeští vývojáři ve studiu Inmite testují novinku, mobilní navigaci usnadňující orientaci uvnitř velkých budov, skladů a kancelářských komplexů. V praxi se díky ní ulehčí hledání obchodu v rozlehlém nákupním centru, auta na víceposchoďových parkovištích nebo exponátu v muzeu. Zjednodušit se může i orientace ve velkých skladech při hledání uloženého zboží nebo pošty.

Indoor navigace funguje v místech, kde jsou klasické GPS nevyužitelné.

“Podle studie společnosti Cisco pracují lidé z 80 % s mobilními daty v kanceláři či doma. Jen ve 20 % případů lze tedy využít pro přesné zaměření pozice opravdové GPS,“ popsal technický ředitel Inmite, Pavel Petřek a dodal: “V ostatních případech jsme dosud používali mobilní sítě, což je nepřesné a i v největších městech se lze dostat maximálně na přesnost desítek metrů. Navíc, nelze určit, ve kterém patře budovy se předmět nebo osoba nalézá.”

Tady vidí vývojáři prostor pro indoor navigaci, s jejímž testováním jsou ve velmi pokročilé fázi.

Indoor navigaci, tak jak ji Inmite připravuje, mohou využít ve vlastních aplikacích velké obchodní domy, logistická centra či letištní komplexy. Hlavní výhodou je pro ně možnost použít tento orientační systém bez poskytování citlivých nebo soukromých informací jako jsou data o pohybu či detailní mapové plány třetím stranám.

Jak takováto navigace bude přesně fungovat, lze zatím jen spekulovat. Pravděpodobně při vstupu do budovy dojde k přepnutí na její plány a buďto se bude vaše poloha určovat podle vysílačů v budově, nebo Vám bude zobrazen pouze plánek určitého poschodí budovy.

Adam Kováč
O Autorovi - Adam Kováč

Student IT, milovník Androida a všeho kolem něj :-) více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)