Do finále Indie Games Contest od Googlu se dostala i česká hra

Indie Games Contest

Google rozhodl o finalistech evropského Indie Games Contest. Jedná se soutěž spojenou s offline akcí, které se mohli účastnit indie vývojáři z patnácti evropských zemích. Vítěz si odnese několik odměn. Mezi finalisty byla vybrána i česká hra. Uhodnete která?

Indie Games Contest se tentokrát uskuteční v Londýně

První ročník se jmenoval Indie Games Festival a uspořádal se minulý rok v San Francisku. Nyní se přesunul do Evropy, aby se mohli předvést i vývojáři za velkou louží. Google obdržel téměř 1000 indie her, které soutěžily o to, dostat se do Londýna na finále. Z tohoto velkého počtu se nakonec vybrala dvacítka finalistů, kteří se objeví na menším herním veletrhu v Londýně. A to již 16. února. Mezi nimi je i česká hra Samorost 3.

Join the final event of the Google Play Indie Games Contest in London

Join the final event of the Google Play Indie Games Contest in London

Bude to mít ale hodně těžké, konkurence v jiných evropských zemích rozhodně nespí. Namátkou je to třeba hra The Battle of Polytopia, která by se dala jednoduše popsat jako mobilní civilizace, nebo třeba Reigns, ve které se chopíte vlády nad královstvím a rozhodovat o budoucnosti budete pouze pomocí ano/ne. Vybráno bylo ale také několik her, které se na Google Play teprve dostanou. Jejich kompletní seznam i s případnými odkazy na stažení můžete nalézt na oficiálních stránkách akce. Můžete se na nich také zdarma zaregistrovat, pokud byste se na ni chtěli přijet podívat osobně.

Z celé dvacítky budou moct návštěvníci hlasovat pro desítku těch nejlepších. Tyto hry se dostanou do “superfinále,” ve kterém už bude rozhodovat odborná porota sestavená z vývojářů a lidí z herního prostředí. Ceny jsou poměrně bohaté, začínají od různých Google zařízení, přes vstupy na akce pro vývojáře, pokračují reklamou na YouTube v hodnotě desítek tisíc EUR a končí u speciálního místa v Google Play.

Která hra vám ze seznamu přišla nejzajímavější? Myslíte, že Samorost 3 uspěje?

Zdroj: android-developers.googleblog.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)