IKEA pro Android: vyzkoušejte si nábytek u sebe doma!

ikea_ico

Patrně nejčastější otázka, kterou si kladou zákazníci při nákupu nábytku, zní: “Jak to bude vypadat u mne v ložnici/kuchyni/obýváku/…?” IKEA – jedna z nejvýznamnějších společností, prodávající nábytek – přišla se zajímavým nápadem, jak tento problém vyřešit. Ve svém aktuálním katalogu využila rozšířenou realitu (“augmented reality”), díky které lze vybrané kusy nábytku promítnout přímo do prostoru. Zákazník tak na displeji uvidí, jak by vypadala například zelená sedací souprava uprostřed jeho obývacího pokoje, což mu usnadní rozhodování.

Podrobnosti přináší popisek v Obchodě Play: “Kromě nápadů a výrobků, které najdete při listování stránkami katalogu, získáte prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu přístup k dalšímu obsahu. Naskenujte si vybrané stránky z tištěného katalogu IKEA a budete se moci podívat na krátké filmy, prohlédnout si ukázkové pokoje ze všech úhlů, a dozvědět se historky ze zákulisí vzniku výrobků. Letos vám tato aplikace přináší novinku – můžete si vyzkoušet, jak by vybraný nábytek z katalogu vypadal přímo u vás doma!

Přístup k rozšířenému obsahu je snadný, hledejte symbol plus (+) na katalogových stránkách a tyto stránky si naskenujte. Veškerý rozšířený obsah je také k dispozici v digitální verzi katalogu IKEA na internetu.”

Názornou ukázku, jak to celé funguje, můžete vidět na následujícím videu.

The New IKEA Catalog App: Create Your Space

The New IKEA Catalog App: Create Your Space

Příjemnou zprávou je, že tato funkce je dostupná i v České republice.

Katalog IKEA pro Android si dosud stáhlo více než milion zákazníků, jeho průměrná známka je 3,6 (největší kritice je podrobována pomalá rychlost odezvy). Instalační balíček má 9 MB, stáhnout a spustit ho můžete na Androidu 2.3 a novějším.

Katalog IKEA
Inter IKEA Systems B.V.
Verze 3.0.3
Velikost 9,4 MB
2.3+


Zdarma

Zdroje: Obchod Play.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)