Hudba Play: Drobná novinka, kterou ale kdekdo ocení

Hudba Play – náhleďák

V posledních dnech se Googlí hudební služba Hudba Play dostává do popředí, a to díky novinkám, které obsahují poslední aktualizace. Nedávno jsme vás informovali o spuštění programu pro rodinu, při kterém se dá ušetřit pár kaček. Dnes se dostává na takovou drobnost, která ale značně prospívá uživatelskému prostředí aplikace.

Pokud by někdo nevěděl, Hudba Play umožňuje hodnotit každou z písniček, a to pomocí palce nahoru a dolů (experimentální funkci hvězdičkového hodnocení vynechme – je experimentální). V závislosti na vašem hodnocení pak může Hudba Play přidávat (nebo naopak nepřidávat) dané písničky do playlistů žánrů, které zrovna posloucháte.

UX na prvním místě

Pokud jste dosud chtěli nějakou písničku ohodnotit a váš telefon měl zrovna zamčený displej, museli jste ho odemknout a přejít přímo do aplikace, kde jste stiskli příslušný palec. Tomuto zdlouhavému procesu je nyní konec. Palce totiž budou nově dostupné i ve widgetu v notifikační liště.

Celý proces hodnocení se tak může posunout ještě dál, protože notifikační widget je dostupný i ze zamykací obrazovky. Stačí tedy telefonu rozsvítit displej a můžete ihned hodnotit, bez nutnosti ho odemykat. V prvé řadě jde o palec nahoru, který se nachází na místě tlačítka pro návrat k předchozí skladbě, a to i v zabalené formě widgetu. Pokud ho potažením dolů rozbalíte, dostupná budou obě tlačítka pro hodnocení, i jinak nahrazené tlačítko pro návrat.

Po řadě nepovedených změn v různých Googlích aplikacích, které UX víceméně odporovaly, přichází konečně krok správným směrem. Nyní tedy společně s námi můžete doufat, že podobně šikovné úpravy budou pokračovat i v dalších aplikacích a službách.

Zdroj: AP

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
Palmary Weather Pro

SvětAndroida doporučuje: 24 widgetů

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
10 min. uložit na později

Komentáře (0)