Huawei představil nové procesory – nabídne i 64bitové osmijádro

huawei-logo-300×300

Huawei je rychle se rozvíjející značka, která již není neznámá ani pro českého zákazníka. Několik povedených přístrojů vedlo k většímu povědomí o tomto čínském výrobci. Huawei si je svého úspěchu vědom a rád by v něm i pokračoval. Proto představil nové procesory vlastní výroby, které nahradí ty stávající.

gsmarena_001

Dohromady výrobce představil tři novinky. Jeden čtyřjádrový procesor a dva osmijádrové, přičemž jeden z osmijádrových má zároveň 64bitovou architekturu. Zas tak žhavé to však s těmi “osmijádry” nebude, poněvadž se jedná o typ procesorů big.LITTLE, který známe třeba z Exynos procesorů od Samsungu. big.LITTLE architektura se vyznačuje tím, že naráz jsou v provozu maximálně čtyři jádra. Výkonnější čtveřice je tvořená jádry Cortex A-57, úspornější používá Cortex A-53.

huawei_k2v3

I druhý osmijádrový procesor používá stejný princip a je tvořen jádry Cortex A-15 a Cortex A-7. Čtyřjádrový procesor obsahuje Cortex A-9 a je vyroben 28nm technologií.

Huawei-64-bit-octa-core-processor

Všechny informace pochází z online účtu CEO Huaweie, Richarda Yu. Více podrobností se dozvíme po oficiálním představení.

Zdroj: GSMinsider

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)