Huawei Porsche Design Mate RS: Nejlepší telefon na světě představen?

huawei porsche design mate rs

V minulosti bývaly Porsche Design telefony spíše jen designově změněny oproti klasickým Huawei telefon. Neplatí to ale u Huawei Porsche Design Mate RS, který se stane nejlepším telefonem značky a možná i na světě. Jde totiž o znatelně vylepšený Huawei P20 Pro. Pokud o něj ale máte zájem, připravte se, že vám značně provětrá peněženku.

Za Huawei Porsche Design Mate RS si pořádně připlatíte

Displej telefonu byl vylepšen, jde o 6 palců velký AMOLED displej, který má ale QuadHD+ rozlišení, oproti FullHD+ rozlišení v P20. Druhá věc, které si všimnete, že tento telefon nemá výřez v displeji, i když má také 18:9 displej. Ten je navíc zaoblený, podobně jako Samsung Galaxy telefony. Největším překvapením je ale čtečka otisků prstů, která je zabudována v displeji. Huawei je tak po Vivo druhou společností, která nasadila čtečku otisků v displeji do telefonu.

Oproti Vivo se ale v něčem liší, když otočíte nový Porsche Design telefon na druhou stranu, tak můžete vidět druhou čtečku otisků prstů. Ano, u tohoto telefonu si můžete vybrat, jak jej budete otvírat.

huawei mate rs

Tělo telefonu je vyrobeno kombinací skla a kovu, přichází v tradiční černé barvě. Pro Čínu bude dostupná i červená barva. Na zadní straně si také můžete všimnout 3 fotoaparátů, které jsou stejné jako u P20 Pro. Akorát se posunuly do středu telefonu.

O výkon se stará Kirin 970, který doplňuje 6GB RAM a 256 nebo 512GB vnitřní paměti. Aby toho nebylo málo, tak jde o zároveň první telefon, který má 512GB úložiště. V neposlední řadě nechybí bezdrátové nabíjení, 4 000 mAh baterie s podporou rychlého nabíjení, stereo reproduktory atd.

Zatím vše zní perfektně. Jenže je tu háček. A to v samotné ceně tohoto telefonu. Porsche Design už značí, že to nebude nic levného, když k tomu připočítáme mnohá vylepšení, tak je stále částka hodně vysoko. Za model s 256GB úložištěm zaplatíte 1 695 eur, v přepočtu tak 43 tisíc Kč. Za 512GB úložiště se pak dokonce přehoupne přes magickou hranici 2000 eur. Mate RS 512 GB stojí 2 095 eur. což je cca 54 tisíc Kč.

Jak se vám líbí nový Porsche Design Mate RS telefon?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)