Co víme o Huawei Mate 9? 6 barev, 3 paměťové varianty a zajímavá cena

Mate 9

Řada Mate dozajista patří mezi důležité části portfolia čínské společnosti Huawei a lze tak očekávat, že si výrobce dá na připravovaném telefonu Mate 9 patřičně záležet. Díky několika únikům informací jsme si již mohli vytvořit poměrně slušný obrázek o výbavě chystaného obra. Rendery, které se na internetu nově objevili nám pak zase dávají tušit, jak by novinka mohla vypadat.

Mate 9 alias Mate 8 s duálním fotoaparátem?

Nejnovější série pěti renderů nám ukazuje možnou podobu telefonu Huawei Mate 9 a to v několika barevných verzích. Z renderů je pak jasně patrná podoba se současným modelem Huawei Mate 8. Jediné větší rozdíly jsou zde patrné na zádech, kde se u novinky nalézá duální fotoaparát s logem Leica a laserovým ostřením.

Vedle těchto renderů se pak na internetu objevil také soupis 3 paměťových variant a jejich cen pro čínský trh:

  • 6 GB RAM / 256 GB úložiště za přibližně 17 000 Kč bez DPH (4699 juanů)
  • 4 GB RAM / 128 GB úložiště za přibližně 13 300 Kč bez DPH (3699 juanů)
  • 4 GB RAM / 64 GB úložiště za přibližně 11 500 Kč bez DPH (3199 juanů)

Ceny momentálně pochopitelně bereme s rezervou, pro zajímavost si je však můžeme porovnat s cenami současného Mate 8. Ten ve své době na domácím trhu startoval s cenou 2999 juanů za základní model se 3 GB RAM a 32 GB úložištěm, za vrcholnou verzi se 4 GB RAM a 128GB úložištěm pak museli zájemci z kapsy vytáhnout 4 399 juanů. Z obrázku je pak patrné, že některé barevné varianty by měly být dostupné pouze v některých paměťových variantách. Například černá je exkluzivně pouze pro vrcholnou verzi a naopak základní paměťovou variantu neseženete v hnědé barvě. Toto by nebylo nic překvapivého, stejná situace je i u předchůdců Mate 8 a Mate 7, stejně tak jako u některých dalších telefonů ze stáje Huawei.

gsmarena_002

Další výbava Huawei Mate 9 bude s vysokou pravděpodobností zahrnovat 5,9″ NEO-IPS displej s FullHD rozlišením, zbrusu nový chipset Kirin 960, taktovaný až na 2,6 GHz. Neoficiální informace pak hovoří také o použití nejnovějšího Androidu 7.0 Nougat a nového EMUI 5.0. Chybět by neměla ani čtečka otisků prstů nebo USB-C konektor. Bohužel zatím stále netušíme jakou kapacitu nabídne použitá baterie. Telefon by měl být představen ještě letos.

Líbí se vám pravděpodobný design telefonu Huawei Mate 9? A jak byste byli spokojeni s uvedenými cenami?

Zdroje: GSMArena.com, AndroidHeadlines.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)