První pohled na Huawei Mate 8: telefon velký ve všech ohledech

Mate-8_Coffee

Do redakce nám dorazil netrpělivě očekávaný TOP model v podobě telefonu Huawei Mate 8. Tato novinka byla představena již před více než třemi měsíci, na náš trh se však dostává teprve v posledních dnech. Zda Mate 8 naplnil vysoká očekávání, vám prozradíme až po podrobném testu, který pro vás již připravujeme. Čekání na něj si však můžete zkrátit třeba prvním pohledem na tohoto obra.

Špičková konstrukce a výbava na úrovni

Huawei Mate 8 kráčí ve stopách svého předchůdce a nabídne tak kovovou konstrukci s velmi tenkým rámečkem okolo displeje. Zachována pak byla také oblíbená čtečka otisků prstů na zádech. Baterie zde nabídne nepatrně nižší kapacitu, 4 000 mAh je však stále velmi nadprůměrná hodnota.

Huawei Mate 8

Větší posun kupředu se koná v oblasti hardwarových specifikací. Novinka nabídne například zbrusu nový a velmi výkonný chipset Kirin 950 a již v základu se zde setkáte s 3 GB RAM a 32GB interním úložištěm. Je však trochu škoda, že verze se 4 GB operační a 64 GB interní paměti se k nám aktuálně nedováží. Oceňujeme, že se Huawei nenechal strhnout současným trendem a opět použil 6″ displej s naprosto dostatečným FullHD rozlišením. V telefonu je pak předinstalován operační systém Android 6.0 Marshmallow obohacený o uživatelskou nadstavbu EMUI 4.0.

Huawei Mate 8 je již dostupný na našem trhu, a to za doporučenou maloobchodní cenu 15 990 Kč s DPH.

Huawei Mate 8 – první pohled

Huawei Mate 8 - první pohled

Huawei Mate 8 specifikace:

  • Displej: 6'' IPS LCD, 1920x1080
  • Procesor: HiSilicon Kirin 950
  • RAM: 3/4 GB
  • Fotoaparát: 16 MP
  • Baterie: 32/64/128 GB
  • Cena: od 11 252 Kč

Kompletní specifikace telefonu Huawei Mate 8 naleznete v našem katalogu Android zařízení.

Zajímá vás na telefonu Huawei Mate 8 něco konkrétního? Neváhejte se ptát v diskuzi a odpověď naleznete v připravované recenzi.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)