Bezdrátový reproduktor Huawei Colorcube AM10: Hodně muziky za málo peněz (recenze)

Huawei Colorcube AM10 titul

Malé a snadno přenosné bluetooth reproduktory již dávno nepředstavují pouhý gadget pro skupinku technických nadšenců. Pomalu, ale jistě získávají na popularitě i mimo tyto řady. Nelze se tak moc divit tomu, že tohoto trendu chce využít co nejvíce výrobců. Vedle těch tradičních, kteří se primárně zabývají právě výrobou audiotechniky, se do těchto vod pouští také ostatní výrobci spotřební elektroniky. Mezi druhou zmíněnou skupinu výrobců se řadí společnost Huawei, jehož model  Colorcube AM10 reprezentuje jeden z nejlevnějších stereo Bluetooth reproduktorů na našem trhu a právě toto zařízení jsme měli možnost otestovat.

Obsah balení

V průhledné plastové krabičce se krom samotného reproduktoru v modré barvě ukrýval propojovací kabel s 3,5mm jack konektory, USB kabel pro nabíjení a tištěný manuál. Síťový adaptér ani žádné dodatečné příslušenství zde nečekejte.

Huawei Colorcube AM10 obsah balení

Vzhled a dílenské zpracování

Tělo Huawei Colorcube je tvořen převážně plasty, vyjímku tvoří pouze mřížka reproduktoru a jakýsi gumový obal po obvodu zařízení. Tento gumový obal s texturou nejen že zastává funkci designového prvku, ale také díky němu máme z reproduktoru pocit, že nebude problém jej používat také venku a zároveň by mohl vydržet i trochu hrubší zacházení či lehkou nehodu. Konzervativnější uživatelé by mohli mít problém s jasně modrou barvou testovaného reproduktoru a ani barvy jako růžová či žlutá nevypadají příliš decentně, tomuto vzhledu se Huawei Colorcube AM10 v bílé barvě. Na druhou stranu, cílovou skupinou tohoto produktu budou zejména mladí lidé, kteří se chtějí bavit a kteří odvážné barvy spíše ocení.

Co se kvality zpracování týče, zde si nemáme na co stěžovat. Použité materiály jsou na první pohled kvalitní a reproduktor působí v rukou bytelně. Jedinou výtku bychom směřovali snad jen k pětici tlačítek na vrchní straně, sloužícím k přeskakování mezi skladbami, regulaci hlasitosti či play/pause respektive příjmu hovorů. Pracovalo by se s nimi mnohem lépe, pokud by měla o něco vyšší a měkčí stisk. Na těle reproduktoru pak nalezneme ještě tři tlačítka na levém boku. Tato tlačítka slouží pro změnu k zobrazení stavu baterie za pomoci 4 LED diod, zapnutí/vypnutí reproduktoru a přepínání mezi režimy přehrávání, ty jsou opět signalizované LED diodami. Vedle těchto tlačítek se pak nalézá ještě úchyt pro poutko. Na pravém boku zařízení pak nalezneme ještě microUSB konektor pro nabíjení a slot na paměťovou kartu microSD a zdířku na 3,5mm jack.

Bluetooth reproduktor Huawei Colorcube AM10 – první pohled

Bluetooth reproduktor Huawei Colorcube AM10 - první pohled

Specifikace Huawei Colorcube AM10 v bodech:

  • výkon: 2 x 2 W
  • kanály: 2.0, stereo
  • frekvenční rozsah: 75 Hz – 15 kHz
  • maximální hlasitost: 80 dB
  • bezdrátová konektivita: bluetooth 3.0, A2DP1.0, AVRCP1.0, HFP1.5, HSP1.1
  • slot na paměťovou kartu: ano, microSD
  • kapacita baterie: 1200 mAh
  • rozměry: 165 × 66,6 × 46 mm
  • hmotnost: 380 gramů

[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]

Konektivita

Huawei Colorcube AM10 budete ke zvukovému zdroji pravděpodobně připojovat nejčastěji prostřednictvím Bluetooth, to je zde přítomno v již trochu starší verzi 3.0. Reproduktor budete s notebookem, telefonem či tabletem muset spárovat ručně jelikož NFC ve výbavě Colorcube AM10 chybí. Pokud však nepotřebujete přehrávat co chvíli z jiného zařízení, nebude to velký problém jelikož spárování je otázkou pouhých pár vteřin. Jakmile reproduktor jednou spárujete, opětovné připojení po jeho zapnutí je otázkou 5 – 10 vteřin. O zapnutí, vyčkávání na párování či připojení zvukového zdroje reproduktor informuje anglicky mluvenými hláškami. Další možností jak připojit tento reproduktor k mobilu, tabletu či počítači je AUX kabel s 3,5 mm jack konektory.

Huawei Colorcube AM10 LED 2

Reproduktor se však může obejít i bez dodačného zařízení, které by sloužilo jako zdroj zvuku, a to díky slotu na paměťové karty microSD. Počítejte však s tím, že při tomto způsobu přehrávání nelze například zapnout promíchání skladeb či opakování. Skladby se tak přehrávají v abecedním pořadí případně dle abecedního pořadí složek, ve kterých se nacházejí. Na komfortu nepřidá ani dlouhá doba, kterou reproduktor potřebuje k přeskočení skladby – následující skladba se mnohdy načítala i 10 vteřin. I tak je ale přítomnost slotu na microSD kartu jednoznačným plus.

Huawei AM10 může posloužit také jako hlasité bluetooth handsfree. Kvalita hovoru je v tomto případě na velmi dobré úrovni pro obě strany.

Zvukové podání

Dostáváme se pravděpodobně k nejdůležitější vlastnosti bluetooth reproduktoru. Huawei Colorcube AM10 je vybaven dvojicí 2W reproduktorů přičemž jsou oba směrovány dopředu. Za tisíc korun pochopitelně nemůžeme očekávat kvalitu zvukového projevu jako například u mnohem dražšího Bose Soundlink Bluetooth III i tak však můžeme prohlásit, že nás zvukový projev tohoto malého a levného reproduktoru vcelku mile překvapil. V první řadě musíme pochválit basy, podobná zařízení totiž často mívají tendenci zvuk přebasovat a tím kompenzovat své nedostatky ve středech a výškách. O nedostatek basů se však ve většině případů určitě bát nemusíte, ten by mohli pocítit snad jen posluchači některých žánrů elektronické hudby, kde tato zvuková složka povětšinou hraje prim. V případě Huawei Colorcube AM10 je tedy zvuk poměrně vyvážený díky čemuž lze reproduktor použít nejen k poslechu celé řady hudebních žánrů, ale dobře se hodí také jako doplněk k notebooku při sledování filmů či seriálů.

Huawei Colorcube AM10 celek

Co se hlasitosti zvuku týče, výrobce uvádí maximální hlasitost 80 dB. Reproduktor tak bez větších problémů ozvučí i velké místnosti. Na párty sice jeho výkon nestačí, ale například při venkovním grilování s přáteli svou roli zvládá na jedničku. Při běžném poslechu v místnosti pak jeho výkon většinou využijete sotva z poloviny. Při vysoké hlasitosti je však již patrné zkreslení a kvalita zvuku tím pádem trochu trpí.

Baterie a výdrž

V reproduktoru je zabudovaná baterie s kapacitou 1200 mAh, ta by dle výrobce měla při 50% hlasitosti a připojení prostřednictvím bluetooth vydržet napájet reproduktor po dobu 5 hodin. V praxi se tento údaj úplně stoprocentně nepotvrdil i tak jsme se ale při 50% hlasitosti s testovaným kusem dostali na 4h a 30 minut. Jak zde již padlo, Huawei k reproduktoru Colorcube AM10 nepřibalil žádný napájecí adaptér, to však díky přítomnosti micro USB konektoru většinou nebude znamenat příliš velký problém. Trochu zarážející je dlouhá doba nabíjení. I přes poměrně nízkou kapacitu baterie trvalo naší 1,8A nabíječce téměř 3,5 hodiny, než reproduktor plně dobila.

I s dobíjecím časem však může souviset fakt, že nám na test bohužel dorazil vadný kus. U námi testovaného reproduktoru se totiž projevovalo hned několik problémů. Prvním byl fakt, že vypnutý reproduktor poměrně hlasitě pískal a během noci, kdy byl vypnutý, ztratil vždy přibližně 1/4 energie z nabité baterie. Dalším problémem pak bylo, že se reproduktor při překročení minimální i maximální hlasitosti sám vypnul namísto toho aby na maximální/minimální hlasitost upozornil akustickým signálem. Naštěstí jsme však měli možnost vyzkoušet ještě dva kusy tohoto reproduktoru a u nich nedocházelo ani k pískání ani samovolnému vypínání. Nabíjecí čas nebo naopak vybíjení ve vypnutém stavu jsme u nich však z časových důvodů vyzkoušet bohužel nemohli.

Kdy, kde a za kolik?

Huawei Colorcube AM10 u nás seženete pouze v několika málo e-shopech díky čemuž jej nemá server Heureka.cz zařazen ve svém katalogu. Jeho cena se pak pohybuje v rozmezí 1090 – 1299 Kč a k dostání je obvykle v bílé a modré barvě.

Závěr

Odhlédneme-li od faktu, že jsme pro test měli k dispozici vadný kus a nebudeme brát v potaz s tím evidentně spojené problémy, byl pro nás bezdrátový Bluetooth reproduktor Huawei Colorcube AM10 poměrně milým překvapením. Vedle povedeného, i když pro někoho možná příliš odvážného, designu nabídne také kvalitní a poměrně odolnou konstrukci. Oceňujeme také přítomnost slotu na microSD kartu.

Nejdůležitějším parametrem však rozhodně kvalita zvuku. Zde se Huawei Colorcube AM10 může měřit i s dražší konkurencí a jedná se rozhodně o nadprůměr ve své kategorii. Velké domácí reproduktory sice rozhodně nenahradí, ale jako společník na cesty či pro občasný venkovní poslech poslouží rozhodně dobře. Skvěle se pak hodí také jako doplněk k notebooku či tabletu při přehrávání filmů. Huawei Colorcube AM10 totiž nabídne lepší zvuk než 90 % notebooků na současném trhu, o tabletech nemluvě. Audiofily sice Huawei Colorcube AM10 neoslní, i tak ale bude s jeho zvukovým projevem řada uživatelů více než spokojena.

Reproduktor nás naopak zklamal slabší výdrží, která snižuje jeho použitelnost v případě vícedenních výletů a cest. Hodnocení nepřidá ani pomalé nabíjení nebo naopak rychlé vybíjení při vypnutém stavu, to však může být skutečně jen chybou námi testovaného kusu. Někteří uživatelé si pak ještě mohou stěžovat na slabší basy, jedná se však o velmi subjektivní parametr. Ocenili bychom také přítomnost NFC pro pohodlnější párování.

Klady

+ Nízká cena
+ Kvalitní konstrukce
+ V dané kategorii nadprůměrný zvuk
+ Slot na microSD

Zápory

– Chybí NFC
– Slabší výdrž na jedno nabití
– (vybíjení ve vypnutém stavu)
– (dlouhá doba nabíjení)

Za zapůjčení děkujeme společnosti Huawei.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)