Huawei Ascend P7 na dalších obrázcích! Uvidíme ho na MWC?

asncend_p7_ico

Čínský výrobce mobilní techniky Huawei připravuje svou vlajkovou loď pro rok 2014 z řady Ascend P. Přístroj s kódovým označením “Sophia” bude logickým pokračováním ultra-štíhlého Ascendu P6 (viz podrobná recenze Honzy Dolejše ze srpna loňského roku) a P6S. Na webu se v uplynulých dnech objevil poměrně zajímavý tiskový render a “živé” fotografie tohoto zařízení ve stylovém ochranném pouzdře. Přístroj bude podle nich vyráběn v černé, bílé, růžové a zlaté barvě, a bude výrazně odlišný od svých předchůdců.

Render Huawei Ascend P7 Render Huawei Ascend P7

Na čelní straně jsou k vidění dva reproduktory, velký displej a fotoaparát umístěný přesně doprostřed. Na zadní straně je připravena optika fotoaparátu s duálním LED bleskem a také cosi, co vypadá jako kontakty pro bezdrátové nabíjení. Za povšimnutí stojí skutečnost, že telefon nepůsobí tak tenkým dojmem jako Ascend P6, ale stále jde o docela elegantní kousek. Publikované obrázky navíc popírají dosavadní úniky.

Huawei Ascend P7 v ochranném obalu Huawei Ascend P7 v ochranném obalu

Huawei Ascend P7 (“Sophia”) bude mít displej s úhlopříčkou mezi 5 a 5,5″ a rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů. Jeho srdcem bude čtyřjádrový procesor HiSilicon 910 taktovaný na 1,6 GHz, jehož životním prostorem budou 2 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát bude schopen pořizovat fotky v rozlišení 13 Mpx, čelní kamera pak bude mít rozlišení 8 Mpx. Přísun energie zajistí akumulátor s kapacitou 2460 mAh. Operačním systémem má být nejnovější Android 4.4.2 KitKat s grafickou nadstavbou Emotion ve verzi 2.3.

Huawei Ascend P7 v ochranném obalu Huawei Ascend P7 v ochranném obalu

Očekává se, že Huawei Ascend by mohl být oficiálně představen už příští týden na veletrhu Mobile World Congress 2014 a na pultech prodejen by se mohl objevit v dubnu letošního roku. SvětAndroida.cz bude mít na MWC své redaktory, takže pokud se tento mobil objeví právě zde, určitě vás o tom budeme informovat přímo z místa. “Zůstaňte naladěni” a sledujte náš web!

Huawei Ascend P7 v ochranném obalu Huawei Ascend P7 v ochranném obalu

Zdroje: Mobil Telefon, Android Authority, 4PDA, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)