Huawei Ascend P6S asi osmijádrový procesor nedostane

huawei_ascend_p6s

Podle dosavadních informací, postavených na oficiálním oznámení prezidenta společnosti Huawei Xu Xin Quana (viz Šéf Huawei potvrdil osmijádrový procesor pro Ascend P6S), se předpokládalo, že chystaná vlajková loď Ascend P6S dostane osmijádrový procesor, pravděpodobně MediaTek MT6592. Na Internetu se ale objevila dokumentace z čínského certifikačního úřadu ministerstva průmyslu a informačních technologií TENAA (obdoba americké FCC), ze které vyplývají úplně jiné technické parametry.

Huawei Ascend P6S Huawei Ascend P6S

Huawei Ascend P6S Huawei Ascend P6S

Dle získaných dokumentů bude mít Huawei Ascend P6S kovové tělo, 4,7″ IPS displej s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Asi nejzásadnější informace se týká procesoru – namísto očekávaného osmijádra bude telefon osazen upraveným čtyřjádrem, které díky 28nm výrobnímu procesu údajně zvyšuje celkový výkon až o 80 % při nižší spotřebě energie. S největší pravděpodobností se bude jednat o příští generaci SoC HiSilicon K3V3, která je založen na architektuře ARM big.LITTLE se dvěma jádry Cortex- A15 na 1,8 GHz a dvěma Cortex-A7 na 1,2 GHz. Grafickou akceleraci bude mít na starosti Mali-T658.

Z další výbavy zmiňme 2 GB operační paměti, 16 GB interního úložiště či 8 Mpx fotoaparát. Telefon bude měřit 132,6 x 65,5 x 6,48 milimetrů (je tedy o 0,3 mm tlustší) a vážit 120 gramů. Proti stávající vlajkové lodi by tedy novinka měla mít jen o něco málo rychlejší procesor a akumulátor s vyšší kapacitou. Předpokládá se, že cena bude stejná, jako v případě Ascendu P6, tedy 440 dolarů; na našem trhu se tento mobil prodává za cenu začínající na 7 949 Kč, v průměru za 9 680 Kč.

Graf ceny produktu HUAWEI Ascend P6 poskytuje server Heureka.cz

Zdroje: Mobil Telefon, GSM Arena a Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)