Huawei Ascend D2 – další top Android smartphone míří na český trh

Huawei_Ascend_D2_04

Očekávaná vlajková loď čínského výrobce Huawei dostala název Ascend D2 a 6. května zahájila prodej v České republice. V poslední době se hodně mluvilo o HTC One, Xperii Z a samozřejmě zdaleka největší prostor dostával Samsung Galaxy S4. Přesto na tento smartphone by bylo téměř hříšné zapomenout.

Huawei Ascend D2 je nejnovějším prémiovým modelem řady smartphonů Huawei Ascend. Huawei Ascend D2 pracuje s operačním systémem Android 4.1 a má 5“  LCD displej FHD IPS+ 443 PPI Super Retina, čtyřjádrový procesor Huawei K3V2 s frekvencí 1,5 GHz a 13MPx fotoaparát s BSI snímačem a podporou HDR. Díky baterii s kapacitou 3000 mAh a úsporným technologiím Quick Power Control (QPC) a Automated Discontinuous Reception (ADRX), které zajišťují efektivní využívání baterie, má Ascend D2 na WCDMA pohotovostní dobu až šest dnů. Právě výdrž baterie byla jednou z hodně diskutovaných výhod tohoto zařízení, které by podle výkonu mělo směle konkurovat vyjmenovaným vlajkovým lodím od konkurence. Styl a výkon tohoto telefonu ocení především nároční uživatelé, kteří však chtějí přístroj za rozumnou cenu. Novinka se na náš trh dostává za doporučenou cenu 13 490 Kč, což je ve srovnání s ostatními top telefony o několik tisícovek méně.

Huawei_Ascend_D2_03

Odolný a bytelný smartphone

Displej chráněný sklem Corning Gorilla není dnes již ničím neobvyklým, ale za pochvalné zahučení určitě stojí deklarovaný stupeň odolnosti proti vodě a prachu IPX 5/4 a velmi stylový a elegantní design, který zvýrazňuje hliníkové tělo s kovovou konstrukcí. Zařízení tak působí opravdu fortelně – váha 170 g však není na obtíž. Ascend D2 padne perfektně do rukou a jeho výkon ocení každý milovník kvality. Na trh tato novinka míří v bílé barvě, je tedy otázka, zda zákazníky neodradí například absence jiných variant. Huawei Ascend D2 má 13MPx fotoaparát BSI s technologií snímání detailů a vyšší citlivostí ISO než jiné smartphony v této kategorii. Pro fotografování na profesionální úrovni umožňuje nastavit manuálně barevnou teplotu snímků. Zmiňovaná baterie telefonu Huawei Ascend D2 s kapacitou 3000 mAh je optimalizovaná pomocí inteligentních technologií na úsporu energie QPC a ADRX. Technologie QPC využívá více než 20 let budování know-how společnosti Huawei v oblasti telekomunikací a snižuje spotřebu energie automatickým vypnutím přenosového obvodu, když neprobíhá přenos dat.

Huawei_Ascend_D2_02Huawei_Ascend_D2_01

 

Technologie ADRX zjišťuje a automaticky nastavuje cyklus DRX na základě stavu sítě, a tím snižuje spotřebu energie v pohotovostním režimu o více než 20 %. Díky vlastní rychlonabíjecí technologii Huawei se model Ascend D2 nabije o 30 % rychleji, než trvá nabíjení většiny smartphonů podobných parametrů. Další zajímavostí novinky je, že  maximálně usnadňuje a zrychluje sdílení dat. S připojením Wi-Fi je nahrávání obrázků, videí a jiných souborů s telefonem Ascend D2 dvakrát až třikrát rychlejší než s jinými smartphony na trhu. Díky funkci „super hands-free“ se Ascend D2 může proměnit v přenosný konverzační a komunikační portál, který přijímá zvuky do vzdálenosti 1,5 metru. Ascend D2 podporuje i zvuk Dolby® surround a stereo nahrávání.

Huawei_Ascend_D2_05

Zdroj: Tisková zpráva

Karel Drda
O Autorovi - Karel Drda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)