HTC uvolnilo zdrojové kódy kernelu pro Hero

htc-logo-1

HTC ve svém vývojovém centru na stránkách developer.htc.com zveřejnilo zdrojové kódy kernelu telefonu HTC Hero. Již dříve HTC uvolnilo zdrojáky kernelů pro telefony Dream, Magic a také ADP1, vývojářskou verzi Dreamu/G1.

Kernel je jakási softwarová vrstva založená na Linuxu, která leží mezi samotným OS Android (ROM) a hardwarem telefonu. Zdrojové kódy jsou vydávány pod GPL licencí, vývojáři proto po jejich vydání pro Hero již nějakou dobu volali.

Asi si říkáte, k čemu je to všechno vůbec dobré?

Zveřejnění zdrojáků kernelu teoreticky umožňuje vývojářům a tvůrcům různých ROM a módů měnit chování a vlastnosti samotného systému, především pak jeho práci a komunikaci s hardwarovými komponentami telefonu. Jinými slovy, bude možné například aktualizovat nebo vytvářet nezávisle na výrobci telefonu vlastní “ovladače” pro práci s hardwarovými částmi telefonu. Nutno podotknout, že pro tyto účely lze použít pouze telefony s tzv. root přístupem.

kernel_hero_android

Uvedeno na příkladu, nejvíce skloňovaná omezení u bluetooth, která nedovolují používat jej pro přenos souborů, synchronizaci s počítačem, připojení jako mass storage, apod., by mohla být odstraněna upravenou verzí kernelu.

Více podrobností najdete na fóru XDA-Developers.com.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
root-jailbreak-desire-hd

Seznámení s rootem HTC telefonů

Články Jaromír Tykal Jaromír Tykal
5 min. uložit na později

Komentáře (10)