HTC uvede první přístroj s Tegrou 4

4642892978_29c810dde9

V době představení Tegry 2 byla společnost LG, která měla se společností Nvidia nejhlouběji ruku v rukávu, a tak byl právě Optimus 2X první přístroj s Tegrou 2. Třetí pokračování čipu Tegra zase nejlépe zvládla společnost Asus, která jej jako první vměstnala do svého přístroje Transformer Prime. A Tegra 4? Podle webu PhoneArena by se měla Tegra 4 objevit již na začátku roku 2013 na akci CES 2013 v Las Vegas. První přístroj, který bude tímto monstrem vybaven, má být údajně nějaký výrobek tchajwanské společnosti HTC. A co by měla Tegra 4 přinést?

Jako nový čip by měl být vyráběn dokonalejším výrobním procesem, což by mělo znamenat snížení spotřeby při stejném výkonu. S tím souvisí také zvýšení frekvencí a logicky také výkonu. Tegra 3 obsahuje jádra Cortex-A9, Tegra 4 by měla být vybavena jádry Cortex-A15. Beze změn nejspíše nezůstane ani grafická část GeForce, která s největší pravděpodobností nabídne ještě vyšší výkon než doposud.

zdroj: frandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)