HTC Quick Root slibuje rootnutí jakéhokoli telefonu HTC

HTC_QuickRoot_ico

Nejrůznějších nástrojů, slibujících rootnutí všech, nebo alespoň “skoro všech” telefonů s Androidem, jsme viděli už celou řadu (viz například loňský Easy Rooting Toolkit: Rootněte bezmála 50 zařízení jediným programem! či letošní Unlock Root: Root stovek typů zařízení s Androidem snadno a rychle). Opravdu univerzální nástroj, se kterým byste rootnuli “kdykoli a cokoli” ale patrně neexistuje. Co ale existuje, je nástroj, orientovaný na zařízení značky HTC.

HTC Quick Root vytvořil vývojář z komunity kolem serveru XDA Developers, který v diskuzním fóru vystupuje pod přezdívkou lyriquidperfection, a kromě rootnutí umí ještě další zajímavé věci. Schopnosti závisí na tom, zda má zařízení zabezpečení ve stavu S-ON nebo S-OFF. V prvním případě používá HTC Quick Root známý univerzální exploit k získání práva root s Busyboxem a SuperSU. Pro zařízení s S-OFF nabízí rootnutí také s použitím upraveného “insecure” boot.img, ale též následující možnosti:

  • Možnost flashnout po rootnutí image HBOOT i na zařízení s S-ON.
  • Verifikace kontrolního součtu MD5 image HBOOT po provedení zálohy a po flashnutí.
  • Odstranění rootu.
  • Nástroje k vyčištění statistiky baterie a Dalvik Cache.
  • Restart zařízení do libovolného režimu.
  • Neprodlené spuštění příkazů pro reboot.
  • Důkladná kontrola chyb a stabilní implementace ADB Frameworku.
  • Zahrnuje BusyBox verze 1.20.2 a SuperSU verze 0.96.
HTC Quick Root slibuje rootnutí jakéhokoli telefonu HTC

HTC Quick Root slibuje rootnutí jakéhokoli telefonu HTC

Soubory Boot.img a image HBOOT si musí opatřit uživatel, protože jsou specifické pro každé zařízení a nejsou tedy zahrnuty v HTC Quick Root. Autor upozorňuje, že univerzální exploit k získání roota nebude fungovat na zařízeních, která mají nainstalovanou aktualizaci ROM, jež na tuto trhlinu přináší záplatu.

Před použitím tohoto nástroje se ujistěte, že máte povolené ladění USB a zakázaný Fastboot. Důrazně také doporučujeme provést před jakýmkoli úkonem zálohu telefonu a varujeme, že může dojít k poškození systému, nemožnosti startu zařízení a ztrátě dat. Takřka jistě také přijdete o záruku. Veškerá zodpovědnost za takové počínání je samozřejmě na vás.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na původní vlákno XDA fóra, kde můžete HTC Quick Root stáhnout.

Zdroj: XDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)