HTC připouští, že Sense bylo přeplácané

htc_sense

Koupíte-li si dnes telefon, který nemá v názvu Nexus, nebude pravděpodobně obsahovat čistý Android. Výrobci mobilních telefonů si totiž dodělávají svá prostředí, která v určité míře mění vzhled a funkce telefonu. Sense, nadstavba společnosti HTC, má spoustu příznivců i odpůrců. Někteří tvrdí, že díky Sense je jejich telefon designově i funkcemi daleko před ostatními, jiní zase považují Sense za zbytečný balast, co jen užírá systémové prostředky a brzdí jinak plynulý chod telefonu. Šéf produkce HTC, Kouji Kodera, však v rozhovoru na MWC 2012 prohlásil, že Sense zašlo příliš daleko a jsou si toho v HTC vědomi.

Rozdíl mezi telefony HTC a telefony s čistým Android totiž v současné době neznamená jen kosmetické změny. Je to téměř jiný systém a změn je více (vzhled, menu, nové funkce atp.). Podle slov Kouji Kodera to již není tak jednoduché a snadno použitelné rozhraní, jak měli původně v plánu. Proto se u vývoje prostředí pro HTC One rozhodli začít skoro na začátku a uvidíme, jak velké změny to oproti verzi 3.6 budou.

Co říkáte na HTC Sense? Těšíte se na verzi 4?

zdroj: goandroid.co.in

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)