HTC přináší do Evropy a dalších zemí model One X9. Dosud byl k sehnání jen v Číně

HTC One X9 – náhleďák

Přibližně dva měsíce nazpět oznámilo HTC po dávce úniků svůj model One X9. Smartphone byl zajímavý zejména po stránce designu, který je opravdu líbivý. Bohužel byl ale dostupný pouze v Číně, a tak my, Evropani, jsme si o něm mohli nechat zdát. Tedy až do včerejška, kdy tchajwanský výrobce otočil karty.

HTC-One-X9-leak_5

Na MWC v Barceloně HTC totiž oznámilo, že se tento zajímavý smartphone podívá i za hranice, a to konkrétně do Evropy, Severní Asie, na Střední východ a do Afriky. Konkrétní země a cenovky uvedeny nebyly. V Číně se ale smartphone One X9 prodává ze 2399 juanů, což je přibližně 9000 Kč.

Pokud jde o samotný smartphone, tak One X9 je vlastně něco jako větší a svalnatější A9. Konstrukce je celokovová, systémová tlačítka jsou senzorová, na přední straně pak klasicky najdeme stereo reproduktory. Celkově linie telefonu působí velice pěkně, takže telefon už na první pohled upoutá pozornost. Tu pak kromě designu upoutají znovu i specifikace.

htc-one-x9

HTC One X9:

  • Procesor: MediTek Helio X10.
  • Operační paměť: 3 GB.
  • Displej: 5,5″, FullHD.
  • Úložiště: 32 GB, MicroSD.
  • Fotoaparát: 13 Mpx, 4k video.
  • Baterie: 3000 mAh.
  • Software: Android 6.0 Marshmallow.

Právě tento telefon by mohl být kandidátem na úspěch, protože právě v něm dokázalo HTC skloubit zajímavé specifikace s velmi pěknou cenou. Telefon je navíc velice hezký, takže si své spokojené majitele zajisté najde.

Zdroj: AP.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)