HTC One X: zřejmě jeden z nejlepších fotomobilů vůbec

htc-one-x

HTC u svého modelu One X představuje novou funkci ImageSense, která výrazným způsobem zkvalitňuje fotografie, vyfocené tímto telefonem. Mezi nejdůležitější vylepšení patří ultrarychlá závěrka, či automatické ostření, které trvá pouhých 0,2 vteřin. Samotný fotoaparát přitom nastartuje za necelou vteřinu. Řečí čísel nám to mnoho neřekne, ovšem pokud občas fotografujete svým telefonem, určitě většina z vás zažila, jak dlouho trvá, než telefon zaostří a následně vyfotografuje. Mnohdy se stane, že telefon vyfotí opožděně a tudíž je poté fotografie značně rozmazaná.

Internetem koluje video, které nový One X srovnává s nejlepšími fotomobily na trhu:

  • Sony Xperia S
  • Samsung Galaxy Nexus

Zvláště poslední zmiňovaný umí tvořit opravdu pěkné fotografie, ovšem mezi hlavní negativa “Nexusovského” fotoaparátu patří pomalé reakce a problémy s výslednou světelností fotografie. HTC nasadilo laťku opravdu vysoko, nuže nyní již ve zkratce o nové funkci ImageSense:

  • Super-rychlé snímání – HTC One dramaticky snižuje dobu potřebnou k zachycení klíčových momentů. Za pouhých 0,7 sekund budete moci začít fotit, a s novým super-rychlým 0,2 sekundy autofocusem, nadále přijímat téměř neomezené kontinuální záběry jednoduše podržením tlačítka spouště. – podobné, jako režim SPORT u DSLR.
  • Dobré fotky v nepříznivých podmínkách – HTC One přináší dramatické vylepšení kvality obrazu i v nepříznivých podmínkách, jako jsou nízké hladiny osvětlení, bez světla nebo s jasným podsvícením. F/2.0 objektiv na One X a One S nabízí nejlepší výkon ve své třídě, zachycuje o 40 % více světla než f/2.4 objektivy, které jsou k dispozici na jiných high-end telefonech.
  • Video / Picture – S Video/Pic zachycujete fotografie a natáčíte video ve jednu dobu. Nyní, při natáčení HD videa, jediné, co můžete udělat, je klepnout na tlačítko spouště – video pokračuje a vy jste přitom vyfotili snímek ve vysokém rozlišení.
  • Dropbox v HTC Sense – HTC One poskytuje snadný způsob, jak ukládat a sdílet své fotografie a videa. HTC má integrovaný Dropbox v Sense 4 a umožňuje zákazníkům využívat 25 GB volného místa v Dropboxu až na dva roky. To stačí na více než 10.000 kvalitních fotografií.
  • Sdílení fotografií – HTC One vám přináší nový způsob, jak sdílet své fotografie a videa. Po připojení bezdrátového HTC Link Media HD do vašeho televizoru s HDMI portem, můžete snadno sdílet fotografie, videa nebo cokoliv jiného s přáteli, rodinou nebo kolegy, bez ohledu na značku televizoru.

 

Camera Shootout: HTC One X vs Sony Xperia S vs Samsung Galaxy Nexus

Camera Shootout: HTC One X vs Sony Xperia S vs Samsung Galaxy Nexus

[via A&M]

 

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)