HTC One X a One X+ zůstanou na Androidu 4.2.2. Novější už nedostanou

htconex_stop

HTC jistě nepotěší majitele telefonů One X a One X+ – vlajkových lodí z roku 2012. Podle včerejšího oficiálního vyjádření totiž ani jeden z uvedených modelů nedostane aktualizaci na Android 4.3 Jelly Bean a pochopitelně tedy ani na nejnovější Android 4.4 KitKat. Na jmenovaných zařízeních tedy zůstane Android 4.2.2 s grafickou nadstavbou HTC Sense 5.

Vlastníci One X a One X+ se patrně budou právem cítit zklamáni, neboť například bezmála dva roky starý Samsung Galaxy S III začal dostávat update na poslední Jelly Bean v listopadu loňského roku. One X je přitom o pouhý měsíc starší, One X+ dokonce o pět měsíců mladší než “es trojka”. Navíc ani hardware obou telefonů ještě zdaleka nepatří do propadliště dějin – mezinárodní verze jsou osazeny procesorem NVIDIA Tegra 3 (stejným, jako má Nexus 7 2012, který běží na Androidu 4.4 KitKat), navíc One X+ přišel na trh s Androidem 4.1 a za celou svou existenci dostal jen jedinou významnou aktualizaci systému.

HTC One X a One X+ zůstanou na Androidu 4.2.2. Novější už nedostanou. HTC One X a One X+ zůstanou na Androidu 4.2.2. Novější už nedostanou

Oficiální text vyjádření zní následovně: “Můžeme potvrdit, že HTC One X a One X+ neobdrží další aktualizaci operačního systému Android po Androidu 4.2.2 se Sense 5. Uvědomujeme si, že tato zpráva některé uživatele zklame, ale naši zákazníci by měli cítit jistotu, že jsme vytvořili obě zařízení s důrazem na optimalizaci s naší úžasnou kamerou a zvukovými zážitky.”

Zdroje: Android and Me, Android Guys, Engadget, PhoneScoop, 4PDA, YouHTC, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (55)