HTC One S lze s alternativním kernelem přetaktovat až na 1,8 GHz!

one_s_ikona

Telefon HTC One S má více než dostatečný výkon díky svému dvoujádrovému 1,5GHz procesoru Snapdragon S4, který dokonce v některých testech překonal čtyřjádrovou Tegru 3 a Exynos 4. Majitelé evropské verze a varianty od T-Mobile nyní mohou získat ještě větší větší výkon přetaktováním procesoru na 1,8 GHz.

HTC One S

HTC One S

Uznávaný vývojář, vystupující na XDA fóru pod přezdívkou dzo, vydal vlastní verzi jádra pro One S, která přináší možnost přetaktovat procesor až na 1,8 GHz (1,809 GHz, abychom byli zcela přesní). Flashnutím kernelu bude telefon považovat za výchozí frekvenci 1,8 GHz, přičemž lze nastavit i jinou maximální hodnotu pomocí aplikací, jako je SetCPU a podobné. Kromě nejvyšší zmíněné jsou dostupné také frekvence 1,62 GHz a 1,728 GHz.

Více informací naleznete v příslušném vláknu XDA fóra, kde si také můžete stáhnout jádra, která lze flashnout přes recovery. Mějte na paměti, že přetaktování je potenciálně nebezpečné a může způsobit nestabilitu, takže se ujistěte, že víte co děláte.

Zdroj: The Android Soul

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)