HTC One (E8): elegán s plastovou konstrukcí za nižší cenu

htc-one-e8-

Tak jak se dříve spekulovalo, tak se i stalo a HTC pro letošní rok připravilo dvě verze své vlajkové lodě. První z nich jistě dobře znáte a nese označení HTC One (M8). HTC včera představilo ale i jeho plastovou verzi, která nese označení E8, tedy celým názvem HTC One (E8).

HTC One (E8)

HTC tak zareagovalo na poptávku zákazníků, kteří dávají raději přednost nižší ceně, nežli kovovému provedení. Ačkoliv se HTC rozhodlo pro plastovou verzi, i tentokrát chtělo zachovat pevnou konstrukci a skvělé zpracování a i proto se rozhodlo pro unibody konstrukci. Rozměrově je telefon stejný jako M8, pouze na tloušťku telefon přibral 0,5 milimetru. Jelikož je ale telefon z plastu, váha oproti M8 klesla o 15 gramů a činí tak příjemných 145 gramů.

HTC One (E8) HTC One (E8)

Hardware zůstal víceméně stejný, takže v útrobách telefonu nalezneme procesor Snapdragon 801 s vyšším taktem 2,5 Ghz s 2 GB RAM a 16 GB vnitřní pamětí. Na přední straně máme 5 palcový Full HD displej s jemností 441 ppi, dvojici reproduktorů s technologií BoomSound a 5 Mpx kamerkou. HTC One (E8) na zadní straně nedisponuje dvěma fotoaparáty jako je tomu u kovového kolegy, ale naopak se nechal inspirovat u HTC One mini 2 a nabídne tak jeden 13 megapixelový fotoaparát se světelností f/2.2 a LED, která je umístěna nad fotoaparátem v místě, kde má M8 druhou zadní kameru.

HTC One (E8) HTC One (E8) HTC One (E8)

Samozřejmostí je podpora 3G sítě, LTE však chytíte pouze v Číně. Další výbava se od HTC One M8 nijak neliší, takže zde nalezneme například NFC, GLONASS a GPS. Infraport bohužel chybí. Bonusem navíc je podpora dvou SIM karet, bohužel typu nanoSIM. HTC One (E8) by měl být dostupný na některých trzích již tento měsíc za prozatím nespecifikovanou cenu, ale jak se zdá, prvotní spekulace, které hovořily o ceně kolem 10 000 Kč, jsou nepravdivé a telefon se bude prodávat s vyšší cenovkou.

HTC One (E8)

Zdroj: gms, phonearena

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)