HTC M7 se objevil ve výsledcích AnTuTu Benchmarku

htc_antutu_ico

Jedním z častých způsobů úniku informací jsou online statistiky výsledků v benchmarcích. Stačí, aby zvědavý zaměstnanec nainstaloval některou z aplikací na otestování výkonu a záměrně či nechtěně nechal odeslat výsledky do online databáze, případně tyto výsledky sám jiným způsobem dostal na veřejnost. Samozřejmě může jít také o marketingový záměr daného výrobce, který tak prakticky zdarma získává pozornost médií i potenciálních zájemců o připravovaný model. Jaké je pozadí úniku (nebo “úniku”?) výsledků očekávané vlajkové lodi HTC v benchmarku AnTuTu se už nejspíš nedozvíme. Můžeme ale konstatovat, že výsledné skóre vypadá slibně! Tím spíše, vezmeme-li v úvahu, že se po softwarové stránce patrně ještě nejedná o finální verzi.

Je toto HTC M7? Je toto HTC M7?

Výsledky z AnTuTu benchmarku se objevily na stránkách japonského webu Blog of Mobile a je na nich vidět telefon značky HTC s označením PN07120. Podle snímku obrazovky běží na testovaném zařízení Android 4.1.2, což není překvapením, neboť prototypy bývají často testovány i se staršími verzemi systému. Skutečnost, že se jedná o HTC M7, dedukují média z rychlosti procesoru 1728 MHz – 1,7 GHz by měl mít právě tento model.

Údajný výsledek HTC M7 v AnTuTu Benchmarku Údajný výsledek HTC M7 v AnTuTu Benchmarku

Výsledné skóre činí 23 678 bodů, čímž jednoznačně překonává všechna dosud představená zařízení se současnými procesory. Možná nakonec nebude pravda jedna ze zvěstí – konkrétně ta, že v HTC M7 bude procesor Qualcomm APQ8064, neboť telefony s tímto čipem obvykle v tomtéž testu nezískávají více než 15 000 bodů. Pokud jsou výsledky reálné, pak můžeme očekávat, že vlajková loď HTC pro rok 2013 bude mít buď procesor NVIDIA Tegra 4 nebo Qualcomm Snapdragon 800.

Nejásejme ale předčasně – odeslat do databáze podvržené skóre není těžké, takže na potvrzení či vyvrácení této informace musíme počkat přinejmenším do 19. února, na kdy má HTC připraveno dvě tiskové konference – jednu v Londýně a druhou v New Yorku. Média předpokládají, že právě v tento den bude představen HTC M7.

Pokud byste chtěli porovnat skóre svého telefonu v tomtéž testu, můžete si AnTuTu Benchmark stáhnout přes následující odkaz.

AnTuTu Benchmark
AnTuTu
Verze 3.0.3 (7. 12. 2012)
Velikost 9,3 MB
2.1+


Zdarma

Zdroje: You HTC a Blog of Mobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)