HTC M4: Solidní smartphone s Androidem míří do střední třídy

htc-first-variant-without-home-0

Na začátku tohoto roku se vynořilo několik dohadů a uniklých obrázků týkajících se nového telefonu od HTC pojmenovaného M4. V tu dobu ale světová síť napjatě vyhlížela HTC One, Sony Xperia Z a Samsung Galaxy S4, tudíž drby o předpokládaném low-endovém bratříčkovi HTC One nijak extra nenadchly a poměrně rychle zapadly. Ve světle nově oznámeného HTC First se ale připomíná právě i M4 a to (snad) kompletní hardwarovou specifikací, kterou si zde ve stručnosti rozebereme.

HTC-Logo

Máme takový dojem, že kdysi symbolizoval střední třídu displej o velikosti 3,5 – 3,7 palce. Byla to v podstatě ideální velikost pro většinu uživatelů, kdy nebyl problém obsáhnout displej palcem, aniž by člověk musel nějak zásadně přehmatávat a posouvat telefon v ruce. Nyní však displeje mírně narostly a často se setkáte, stejně jako u HTC M4, s displejem o úhlopříčce 4,3 palce. Ten u tohoto modelu má sympatické rozlišení 1280 720. Dále tu máme dvoujádrový procesor Snapdragon 400 MSM8930 na frekvenci 1,2 GHz, která by měla postačit pro svižný běh systému. Tím spíš, že v útrobách telefonu najdeme i 1 GB RAM. Zatím není jisté, zda 16GB úložiště půjde rozšířit microSD kartami, naopak je ale známa konektivita: GPS/Glonass, WiFi, Bluetooth 4.0. Jak se zdá, zatím žádné NFC, ale snad by mohlo být potvrzeno později. Na těle přístroje najdeme dvě kamerky, přední pro videohovory má rozlišení 1,6 MPix, zatímco zadní se bude honosit technologií HTC Ultrapixel. Telefon bude pohánět operační systém Android ve verzi 4.2.2.

HTC M4 je bratříček HTC First, ovšem bez facebookové nadstavby. Místo ní dostal HTC Sense 5.0 HTC M4 je bratříček HTC First, ovšem bez facebookové nadstavby. Místo ní dostal HTC Sense 5.0

 

V podstatě můžeme říci, že se jedná o HTC First, kde je nadstavba Facebook Home vyměněna za klasické HTC Sense ve verzi 5.0. Tyto dva telefony nyní představují velmi zajímavé volby. Vezmete si raději HTC First, vypnete Facebook Home a budete mít telefon od HTC s čistým Androidem? Nebo raději sáhnete po telefonu s téměř identickou výbavou a HTC Sense?

Pro zajímavost: Kódové označení HTC One bylo HTC M7 a podle tohoto klíče je jasné, kam M4 bude zapadat. Rovněž to může naznačovat, že se ve výsledku bude zařízení jmenovat jinak. Bohužel zatím HTC neoznámilo dostupnost, ba ani cenu.

 

Zdroj: Pocket-Lint

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)