HTC představuje Desire 820 – i se 64-bitovým procesorem míří do střední třídy

HTC Desire 820 Groupcover

Dnes ráno se v Berlíně konala tisková konference HTC, na které společnost představila přírůstek do své rodiny “HTC Desire” s číslem 820. Jedná se o nástupce modelu Desire 816. Novinka původní model vylepšuje, ale svými specifikacemi se zařadí do střední třídy. Lákadel je několik, základní rysy zůstávají. Telefon nabídne 5,5 palcový displej stále pouze s HD rozlišením. Nejsme zastánci zbytečného navyšování rozlišení, ale Full HD by se nám na tak velké obrazovce líbilo o fous víc.

HTC Desire 820_Tangerine White

Tchajwanský výrobce jako jeden z prvních použil nový Snapdragon 615, který má osm jader ve stylu big.LITTLE a podporuje 64-bitovou architekturu. Sekunduje mu 2GB operační paměť a 16GB úložiště. O nedostatek výkonu tak obavy nemáme. HTC myslí i na fanoušky mobilního fotografování. Hlavní snímač nabídne celých 13 MPx a přední fotoaparát 8 MPx, k tomu spoustu softwarových a zatím nepříliš rozšířenou funkci HTC Zoe. Baterie má kapacitu 2600 mAh.

HTC Desire 820 Group

Desire 820 přijde s Androidem 4.4 KitKat, ale výrobce slibuje aktualizaci na Android L, aby přístroj mohl plně využít výhody svého 64-bitového procesoru. Tělo je vyrobeno z polykarbonátu a je ve stylu “unibody”. Barevných zpracování je několik.

HTC Desire 820

HTC Desire 820 1

Oficiální cenu u nás ještě neznáme, v Německu se mluví o částce 329 euro (9 100 Kč).

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)