HTC a Samsung budou žalovat Apple kvůli patentům technologie LTE

android-vs-apple-eyelk

V posledních dnech se stále více a více začalo hovořit o patentech LTE, které z velké části vlastní Samsung (údajně až 10 % všech patentů, které se této technologie týkají). A proč vlastně? Firmám Samsung a HTC se nelíbí, že jejich patenty porušuje americký gigant Apple. Trnem v oku jsou pro obě “postižené” společnosti nejnovější přístroje iPad a iPhone 5, které se pyšní LTE konektivitou. Společnosti Samsung i HTC potvrdily, že již začínají připravovat všechny potřebné podklady a celá událost půjde k soudu. Patenty však spadají pod princip FRAND, a tak musí Samsung i HTC v případě výhry soudního sporu zachovat spravedlivě a nesmí příliš Apple diskriminovat, což znamená, že se nejspíše firmy domluví na přiměřených poplatcích. Zablokování prodeje tedy není tak pravděpodobné, jak hlásily předchozí zprávy.

Zatím není známo, zda budou společnosti Samsung i HTC určitým způsobem spolupracovat, jisté však je, že právníci Applu budou mít nyní hodně práce (a také peněz).

zdroj: phandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)