Hra Faily Brakes: Oddechovka s cílem dojet co nejdál

failybreakesn

Při jízdě v horách dochází u auta nešťastného řidiče k náhlému a úplnému selhání brzd. Konec silnice se velmi rychle blíží a našemu hrdinovi nezbývá nic jiného, než se pořádně zapřít a čekat, jestli ho svodidla zastaví. Protože ale vlastní velké a těžké auto, svodidla ho sotva přibrzdí. Zde začíná naše herní mise.

failybreakes2

Stáváme se řidičem nebrzdícího auta, které se plnou rychlostí žene dolů z velkého srázu, plného stromů, kamenů a mostů. Místy se dostáváme i na železniční koleje, po kterých právě projíždí vlak vezoucí lidi do města, nebo přejíždíme frekventovanou silnici, kde musíme prokličkovat mezi auty, abychom do nějakého nenabourali. Cílem naší jízdy je ujet co nejdelší vzdálenost.

failybreakes6

Penízky na nová auta

Cestou dolů můžeme sbírat penízky volně se nacházející uprostřed lesa. Za vydělané penízky můžeme nakupovat nová auta. Pokud bychom nechtěli čekat, až nasbíráme potřebné peníze, můžeme si auto koupit za reálné peníze pomocí mikrotransakcí.

Hra nabízí také systém odměn za sledování reklamy. Za každou shlédnutou reklamu dostáváte dvacet penízků. Na nové auto si tedy lze velmi rychle našetřit, pokud Vám nevadí, že dostanete náhodné auto a nemůžete si ho sami vybrat.

failybreakes1

failybreakes4

Ochranný štít

Po cestě můžeme sebrat také modrý štít, který nás po určitou dobu chrání proti nárazům do všech překážek. Pokud tedy nabouráte jakýkoliv předmět, například projíždějící vlak, tak se rozbije na tisíce malých kousků a auto pokračuje bez úhony dál.

failybreakes3

Ovládání a grafika

Řízení auta není úplně jednoduché. Vozidlo velice citlivě reaguje na každý váš pohyb, a pokud se dostane do smyku, je skoro nemožné ho znovu srovnat a většinou končíte v nejbližším stromě. Pokud již do nějakého stromu narazíte, řidič vyletí z auta ven a vzdálenost, kterou uletí, se vám ještě započítává do ujeté vzdálenosti. Grafická stránka hry není úplně špičková, ale myslíme, že bohatě postačuje.

failybreakes5

Hodnocení – Faily Brakes

Faily Brakes je velice povedená hra na odreagování po těžkém dni. Nebáli bychom se ji doporučit ani na chvilkové „záchodové“ hraní. Na začátku dostáváme na výběr jeden vůz, který lze ale velmi rychle vyměnit za jiný, pokud vám nevadí občasné zhlédnutí reklamy. Ovládání je velice citlivé a grafická stránka je na celkem dobré úrovni. Hra určitě stojí za vyzkoušení.

[appbox googleplay com.spungegames.failybrakes]

Náš největší výsledek je 2004. Jaká je vaše nejdelší ujetá vzdálenost?

Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)