HP představilo netbook poháněný Androidem

No Image-02

Přestože technologická výstava CES 2010 již skončila, poohlédneme se o týden zpět, kdy společnost HP v rámci této sešlosti představila svůj první netbook poháněný Androidem.

Disponovat bude 10 palcovým dotykovým monitorem. Displej je rezistivní, tudíž půjde ovládat stylusem či perem. Další specifikace jsou například chipset Snapdragon, který se poslední dobou stává běžnou součástí smartphonů (HTC HD2, Nexus One atd.), modul 3G, GPS přijímač atd. Celý přístroj by neměl vážit více jak 1kg. Podle dostupného videa níže je vidět, že byl použit OS Android ve verzi 1.5 či 1.6, ale je možné, že do vydání se lecos ještě změní. Dále je na videu vidět, že netbook je přizpůsoben přímo operačnímu systému Android, a to tlačítky Home, Back atd. u touchpadu pod klávesnicí.

httpv://www.youtube.com/watch?v=RUlciEp3Hb0

Mě osobně se tento netbook velmi líbí, dotykový monitor vypadá velmi zajímavě a funkčně, a tak doufám, že tento projekt nezůstane pouze u prototypu. A co vy, zaujala vás tato novinka mezi netbooky? :)

Zdroj: Androidandme.com

Martin Prokop
O Autorovi - Martin Prokop

Autor se zabývá webdesignem, PC hrami, vším moderním kam patří i OS Android a všechny přístroje na něm běžící. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)