HP chystá nový telefon se Snapdragonem 800 a 2GB RAM. Vyrovná se silné konkurenci?

hp-android

Kdo by neznal společnost HP? Čeští uživatelé si tuto značku velmi oblíbili a zasloužily se o to především notebooky, stolní počítače nebo třeba tiskárny. Na trhu s mobilními zařízeními už to ovšem zdaleka tak slavné není a HP s Androidem vidíme opravdu pouze zřídka. Tento výrobce sice představil tablety či All-in-one počítače s Androidem, mezi mobilními telefony však zastoupení stále chybí. Nyní to ovšem vypadá, že se něco chystá. A nebude to ledacos. Na začátku měsíce HP potvrdilo, že pracuje na novém chytrém telefonu. Stále jsme však nevěděli, jaký operační systém dostane do vínku. Podle nejnovějších informací to vypadá, že by to přeci jen mohl být Android a připravované zařízení se dokonce objevilo v databázi AnTuTu s označením HP Brave 657A. Krátce po tom se na internetu objevil také údajný render zařízení, který až nápadně připomínal iPhone. Ten ale společnost HP tvrdě popřela a jedná se pouze o žert nějakého tvůrce.

hp-brave-specs

Podle těchto údajů by se rozhodně nemělo jednat o žádné šidítko! Pozornost přitahuje především čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 s frekvencí 2 GHz – ten bude použit u letošních nejlepších přístrojů a HP se tak zařadí po bok trhačů rekordů v benchmarcích. Nechybí ani grafický akcelerátor Adreno 330, 2GB RAM paměť či 14,5MPx fotoaparát. A displej? Ten by se měl pochlubit úhlopříčkou 4,5″ a trochu netradičním rozlišením 900 x 1600 pixelů. V záznamech je uveden systém Android 4.2, ale až se zařízení dostane na trh, mohlo by přijít již s verzí 4.3.

Jaké z toho máme pocity? Smíšené. HP se zatím na androidí platformě příliš neukázalo a nemůžeme tak čekat, že hned první telefon porazí silnou konkurenci, která zde sídlí již pěknou dobu. Stejně tak není od samotné společnosti potvrzeno, že se skutečně takový přístroj objeví a může se jednat o dílo nějakého šprýmaře.

Co vy na to? Uvítali byste HP i mezi telefony s Androidem?

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)