Honor View 10 recenze: Špičkový smartphone lze udělat i bez výřezu

Honor View 10-recenze

Po recenzi telefonu Honor 10 se dostáváme i k vybavenější variantě Honor View 10. Co nabízí navíc a jak dopadl náš test?

Obsah recenze Honor View 10

Honor View 10 vypadá jako předchůdci

Telefon Honor View 10 dorazil v sympatické krabičce, která toho nenabízí příliš navíc. Kromě telefonu a tradiční kombinace kabelu a nabíječky jsme nalezli ještě sponku na SIM kartu, papírové materiály a silikonové pouzdro. To se samozřejmě hodí jako slušná ochrana telefonu před poškrábáním, nechrání však samozřejmě displej.

V případě designu se žádných novinek nedočkáme a telefon vypadá podobně jako předchůdci. Necháme na vás, zda je absence výřezu plusem či mínusem. Na rozdíl od Honoru 10 se totiž u verze View nenachází. Pod 5,99″ displejem sidlí senzorové tlačítko, které plní zároveň funkci čtečky. Další tlačítka nenajdeme – počítá se totiž s ovládáním gesty. Rámečky jsou obecně velmi tenké, což telefonu sluší. V horní části nechybí notifikační dioda.

Recenze-Honor View 10-konstrukce-predni strana-1

Vystouplá čočka na zádech

Ani záda nejsou u telefonu Honor View 10 žádným překvapením. Telefon je celý z matného kovu a na zádech nalezneme prakticky jen čočky duálního fotoaparátu a LED blesk. Objektiv bohužel nepříjemně vystupuje z těla, čímž si koleduje o poškrábání. Kov s matnou úpravou vypadá dobře a telefonu sluší i předěly antén. Skleněný Honor 10 však bude lahodit oku více než testovaná verze View.

Ovládací tlačítka zůstala na pravé straně telefonu a jsou velmi dobře po ruce. Na spodní straně naleznete standardně USB-C konektor, hlasitý reproduktor a také 3,5mm jack. To jistě spoustu zákazníků potěší. Honor View 10 nezapomíná ani na infraport, který je ukryt v horní části. Bohužel chybí vyšší odolnost proti vodě, což dnes spousta konkurence nabízí jako standard pro vybavenější modely.

Celkově sedí telefon v ruce dobře a tlačítka se ovládají pohodlně. Displej je ale samozřejmě příliš velký na pohodlné ovládání jednou rukou. Často si tak musíte pomoci tou druhou nebo přejetím prstů po tlačítkách aktivovat režim pro ovládání jednou rukou. Ke kvalitě zpracování nemáme žádnou výtku.

Recenze-Honor View 10-konstrukce-zada

Výborný 6″ displej bez výřezu

Vybavený smartphone čínského výrobce dostal do vínku 5,99″ IPS displej, který se pyšní rozlišením 1080 x 2160 px a již tradičním poměrem 18:9. Jemnost displeje činí dostatečných 403 PPI. Při porovnání například s redakčním Honorem 9 je vidět posun k lepšímu – barevné podání se nám líbilo o něco více a hlavně podání černé a bílé barvy je výborné. Srovnání s nejlepšími AMOLEDy (například v Samsungu Galaxy S9+) prozradí, že na úplnou špičku ještě něco málo chybí, ale za danou cenu se jedná o skvělý displej.

Honor View 10 jsme používali nespočetněkrát i na přímém slunci a čitelnost zůstala velmi dobrá. Nastavení vám kromě jiného umožní i rozlišení snížit (to pomůže trochu baterii), aktivovat režim pro čtení v noci nebo měnit barevnou teplotu. Je možné samozřejmě aktivovat i režim pro ovládání jednou rukou. S přesností nebo citlivostí jsme neměli žádné problémy.

Recenze-Honor View 10-konstrukce-displej

Čtečka otisků prstů – vpředu a rychle

Poloha čtečky se u jednotlivých modelů stejných výrobců kolikrát mění generaci od generace. Honor View 10 disponuje čtečkou otisků prstů v předním tlačítku, což vám umožní odemykat telefon i třeba v držáku v autě. Reálně čtečka funguje skvěle – je velmi citlivá, přesná a odemčení je bleskové. Tlačítko je sice na výšku o něco menší než většina čteček na zadních stranách, problémy nám to ale při používání nezpůsobovalo. Čtečka zároveň slouží i pro ovládání telefonu gesty.

Recenze-Honor View 10-konstrukce-ctecka

Druhým způsobem, jak odemykat telefon, je rozeznávání obličeje. Honor View 10 dostal tuto funkci v jedné z aktualizací systému. Její nastavení je velice snadné, telefon si zkrátka jen vytvoří softwarovou mapu obličeje a můžete začít funkci používat. Proces je zároveň velmi rychlý. A spolehlivost? Ta už není tak skvělá a občas telefon odmítne odemknutí i v dobrých světelných podmínkách. Ve tmě funkce nefunguje vůbec. Je tedy dobré tuto funkci používat spíše jen jako doplněk, ale rozhodně to není něco, kvůli čemu se vyplatí telefon kupovat. Bezpečnost rovněž nebude vysoká, protože je použita běžná přední kamera.

Hardware v Honor View 10 nabídne dostatečnou porci výkonu

Testovaný přístroj Honor View 10 se dočkal podobně jako kolegové čipu Kirin 970, který nabídne výkonu hodně. Papírově sice na své největší konkurenty se Snapdragony mírně ztrácí, v praxi však tento handicap znát není. Systém je bleskový a stejně tak si s přístrojem můžete zahrát i nejnovější herní tituly. Konkrétně jsme v AnTuTu dosáhli na výsledek 207 695. Níže nabízíme podrobnější výpis z testování. Zde se samozřejmě použitým čipem vyrovná Honoru 10, výhodou je ale 6 GB RAM.

Honor View 10 benchmark AnTuTu

  • Celkové hodnocení – 207 695 bodů
  • CPU – 69 087 bodů
  • GPU – 81 025 bodů
  • UX – 43 840 bodů
  • Memory – 13 743 bodů

 

Na rozdíl od Honoru 10 se na našem trhu prodává varianta se 128GB vnitřní pamětí a hlavně pak 6 GB RAM. Při běžném používání nebude rozdíl 4 vs. 6 GB RAM příliš citelný, náročnější uživatelé však jistě takovou porci RAM uvítají. Stejně tak vnitřní úložiště, které lze navíc díky hybridnímu slotu rozšířit o paměťovou kartu MicroSD.

[aps_product_sz id=”493591″]

Podporuje Honor View 10 Dual Sim?

Čínský výrobce tradičně připravil podporu Dual SIM v podobě hybridního slotu. Využívat tedy můžete dvojici nano SIM karet a je úplně jedno, kterou ze SIM karet dáte do prvního nebo druhého slotu. Z obou SIM karet můžete volat, posílat SMS a používat data. V nastavení stačí vybrat výchozí datovou a telefonní SIM kartu. Oproti modelu Honor 10 jde však místo jedné ze SIM karet použít paměťovou kartu.

Nezklame ani zbytek konektivity. Honor 10 View podporuje Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC a infraport, který může posloužit například pro ovládání televize. GPS funguje velmi dobře a používali jsme ji často.

Recenze-Honor View 10-konstrukce-ramecek

Honor View 10 je na tom s výdrží na baterii dobře

Papírově se chlubí testovaný smartphone baterií s kapacitou 3750 mAh, což je na jednu stranu slušná hodnota, stojí proti tomu ale 6″ displej s jemným rozlišením. Žádné zázraky s výdrží jsme rozhodně nečekali, Honor View 10 nás ale spíše mile překvapil. Při běžném používání našeho telefonu (stálé datové připojení nebo WiFi, automatická synchronizace e-mailů a zpráv, poslech hudby, surfování…) vydrží od rána do večera a před spaním ještě okolo 25-40 % klidně zbývá. Běžně ale stejně bude většina nabíjet každý den. Pokud jej bude člověk trochu šetřit, dokáže se dostat i na 1,5 nebo 2 dny. Tomu se dá ještě pomoci správou napájení, úspornými režimy nebo nižším rozlišením.

Nabíjení Honor View 10 je opravdu rychlé

Podpora rychlého nabíjení nás už u vybavených modelů nepřekvapí. Huawei používá svou technologii rychlonabíjení a my jsme byli zvědaví, jak funguje v praxi. Výrobce slibuje doplnění 50 % baterie do půl hodiny, což v praxi odpovídá. Samozřejmě to ale platí, pokud máte telefon téměř vybitý, zde je totiž křivka nabíjení nejstrmější. Měřili jsme, za jak dlouho dokáže nabíječka doplnit celou (tedy od cca 10 %) 3750mAh baterii. Výsledek je přibližně 1,5 hodiny, což je výborné.

EMUI 8 plné aplikací a her. Naštěstí se jich lze zbavit

Honor View 10 dostal systém Android 8.0 a vlastní nadstavbu ve verzi EMUI 8.0. Kolega Honor 10 již disponuje novější verzí 8.1 a dá se tedy předpokládat, že aktualizace dorazí brzy i na tento smartphone. Vzhled systému kráčí v zaběhlých kolejích, které zasadil Huawei již před lety. Ovládání je tak příjemné hlavně pro začínající uživatele, protože čínský výrobce přidává několik zajímavých funkcí a aplikací oproti čistému Androidu. Rozhodně si ale mohl odpustit předinstalované hry, aplikace pro konzumaci obsahu nebo klienty sociálních sítí, které ne každý automaticky potřebuje. Naštěstí nejsou pevnou součástí systému a lze je odinstalovat.

Za optimalizaci a celkově rychlost systému si Honor zaslouží pochvalu. Systém je bleskový a po dlouhé době se mi do rukou dostal přístroj, který snad za celou dobu 14denního testu ani jednou nezaváhal. Výhodou je samozřejmě i 6 GB RAM, díky čemu jsme se nemuseli vůbec starat o aplikace na pozadí. Netrápily nás ani žádné pády aplikací. Je na uživatelích, zda budou systém ovládat pomocí jednoho tlačítka a gesty, nebo si na displej přidají tradiční trojici tlačítek. Je to jen o zvyku.

Jak Honor View 10 fotí a natáčí video?

Fotoaparát vychází z příbuzného modelu Huawei Mate 10. Je tedy duální a sází na dvojici snímačů – 20MPx monochromatický a 16MPx barevný. Hodnota světelnosti je F/1.8 a v případě videa si Honor View 10 poradí s natáčením až ve 4K a 30 FPS. Oceňujeme i FullHD video s 60 snímky za sekundu. Je trochu škoda, že i tento model postrádá optickou stabilizaci obrazu. A jak jsou na tom výsledky?

Kvalitou je na tom velice podobně jako příbuzný Honor 10, oba fotoaparáty jsme proti sobě postavili v samostatném testu. Při dobrých světelných podmínkách se Honor View 10 vyrovná špičce – výborná je ostrost i barevné podání. Oproti úplné špičce (Samsung Galaxy S9 či Huawei P20) je na tom přístroj o něco hůře při focení v horším světle. Přichází více šumu a mírně zaostává i v míře detailů. S natáčením videa jsme rovněž spokojeni, jen bychom tedy ocenili optickou stabilizaci obrazu.

Fotografie a videa ke stažení.

Honor View 10 testovací video 4K rozlišení

Honor View 10 testovací video 4K rozlišení

Honor View 10 testovací video – 4K rozlišení (30 FPS)

Honor View 10 testovací video - 4K rozlišení (30 FPS)

Honor View 10 testovací video – FullHD (60 FPS)

Honor View 10 testovací video - FullHD (60 FPS)


Cena telefonu Honor View 10

Honor View 10 dorazil do Česka již před pár měsíci, navíc s velmi lákavou cenou. Nejsme tak úplně zvyklí, aby vlajkový model přišel s cenou pod 13 tisíc. Doporučená cena 12 790 Kč se stále drží, některé české obchody ale dokážou cenu ještě o nějaký tisíc Kč srazit dolů. Za danou cenu se jedná opravdu o skvělou nabídku, největší konkurencí je tak paradoxně přístroje ze stejné stáje – Honor 10.

Srovnání Honor 10 vs. Honor View 10

Pokud se poohlížíte po novém smartphonu okolo 12 tisíc korun, určitě vám neunikne ani jeden z modelů Honor 10 a Honor View 10. V čem se liší? Při pohledu na papírové specifikace je rozdílů jen pár. Výkonově jsou na tom oba modely stejně díky stejnému čipu. Oba modely se prodávají i ve verzi 6 GB a 128 GB vnitřní paměti, na českém trhu však ne. Zde mírně vítězí právě Honor View 10, který přichází už s vyšší kombinací paměti. V jeho prospěch hraje i podpora paměťové karty. Zmínit můžeme rovněž krapet lepší výdrž na jedno nabití.

Honor 10 nabídne zase o něco lepší fotoaparát, jak ukázal náš test. Zaujmout může i hezčím designem a výřezem v displeji (ale to je samozřejmě subjektivní). A v neposlední řadě je pak rozdílem i velikost displeje, logicky tedy i celkově smartphonu. Honor 10 je menší, což může být pro mnohé uživatele zásadní. Pokud vám však 6″ smartphone nevadí, drobný  příplatek se vyplatí.

Honor View 10 vs. Honor 10

Závěr recenze Honor View 10

Honor View 10 se opravdu povedl. Za danou částku se nám do rukou dostává smartphone, který se v mnoha ohledech vyrovná i modelům s dvojnásobnou cenovkou. Kompromisy se samozřejmě našly, ale nemusí být nutně zásadní. Vše začíná skvělou cenou, výbornou konstrukcí, kvalitním displejem, rychlým systémem i dobrým fotoaparátem. Slušná je i výdrž a oceňujeme též 6 GB RAM se 128GB pamětí, podporou paměťových karet, 3,5mm jack konektoru nebo třeba infraportu.

Negativa spatřujeme především v již trochu nudnějším designu telefonu, absenci voděodolnosti (věříme, že zákazníci by si klidně něco málo rádi připlatili) a drobné vylepšení by si zasloužil i fotoaparát. Máme na mysli hlavně vystouplé čočky fotoaparátu nebo chybějící stabilizaci u videa. Největší konkurencí je zmíněný Honor 10, případně OnePlus 5T. Ten nabídne podobný hardware a systém, který se více blíží čistému Androidu. Celkově však mírně zaostává.

[one_half]

Klady

+ Skvělá cena
+ Kvalitní konstrukce

+ Výborná čtečka otisků prstů
+ Vysoký výkon
+ Dobrý displej
+ 3,5mm audio konektor
+ Infraport

+ Rychlý systém
+ 6 GB RAM, 128GB úložiště a podpora MicroSD

[/one_half]

[one_half_last]

Zápory

– Chybí optická stabilizace obrazu
– Vystouplá čočka fotoaparátu
– Bloatware v podobě aplikací a her
– Stále stejný design

[/one_half_last]

Za zapůjčení děkujeme společnosti Honor.

Líbí se vám Honor View 10?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)