Honor 7i: smartphone se šnorchlem a dobrou optikou

Honor7i (5)

Huawei má za sebou představení svého nejnovějšího modelu – Honor 7i. Na první pohled se zdá jako běžný smartphone střední třídy. Druhý pohled ovšem odhaluje zvláštnost – vyklápěcí zadní kameru, jež po vyklopení hravě zastoupí kameru přední, selfíčkovou.

Honor 7i (4)

Tak schválně, kolik smartphonů se může pochlubit přední kamerou s rozlišením 13 MPx? Jeden? Možná dva. A kolik z nich má světelnost objektivu f/2.0? Jejda, to budou ale kvalitní selfíčka.

Honor 7i (3)

Teď ale vážně. Nejen že otočný fotoaparát dodá selfíčkám a videohovorům více kvality, ale především také snižuje náklady na součástky, spojené s instalací druhé kamery. Huawei ujišťuje, že kloub kamery je robustní, aby vydržel i hrubší zacházení. Mechanismus by měl vydržet bez problémů dva roky, a to dokonce v případě, že se kloub otočí 132krát za den. Huawei ale není první, kdo experimentuje s myšlenkou otočné kamery. Prvním výrobcem byla již před více než rokem společnost OPPO, která představila svůj model N1 s rotující kamerou.

Honor 7i (2)

Honor 7i technicky

Co se týče ostatních specifikací, nečekejte zázrak. Jedná se o smartphone střední třídy a jeho specifikace tomu plně odpovídají. Na přední straně se vyjímá 5,2″ displej s rozlišení 1920×1080 pixelů. Za srdce pak můžete považovat octa-core procesor Qualcomm Snapdragon 616. Co se týká pamětí RAM, Honor 7i se drží současného trendu. K dispozici budou dvě varianty – 2 GB paměti RAM dostanete ve verzi s 16GB úložným prostorem, 3 GB paměti pak patří k verzi s 32GB úložištěm.Baterie o kapacitě 3100 mAh by pak snad mohla být dostačující i pro náročnější dny. Huawei si pro nás však připravil ještě jeden neobvyklý „špek“. Honor 7i je vybaven i čtečkou otisku prstu. Že není na fotkách vidět? Ale jistě, je totiž z boku zařízení, v místě, kde většinou vaše prsty telefon objímají. Fór je ovšem v tom, že je na levé straně. Nevíme, zda většinu čínské klientely tvoří leváci, každopádně u nás se s držením mobilu v levé ruce setkáte jen málokdy. Praktičnost si pak jistě domyslíte sami.

Honor 7i (1)

A co cena?

Honor 7i se v Číně bude prodávat za 250 a 300 USD, samozřejmě dle specifikací. Pro světový trh se však dá očekávat vyšší cenovka, nejpravděpodobněji 300 a 400 USD (7200,- Kč a 9600,- Kč). Jaká bude cena na českém trhu si netroufáme tvrdit. Jisté je ale to, že v každém případě bude vyšší než ta Čínská.

Zdroj: PhoneArena

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)