Hola Launcher – proměňte prostředí telefonu k nepoznání

hola launcher hlavni

V obchodě Google Play jsou k dostání stovky různých launcherů, které se snaží získat přízeň uživatelů prostřednictvím zajímavých funkcí, které byste u stock launcherů pouze marně hledali. My si v tomto krátkém článku a video pohledu představíme základní funkce launcheru Hola, jenž si můžete z Google Play stáhnout zdarma.

Vysouvací nabídka

Hola Launcher nabízí vysouvací nabídku, v níž můžete tažením prstu nahoru/dolů přecházet mezi nově nainstalovanými aplikacemi, nejčastěji spuštěnými aplikacemi a základními ovládacími prvky. Tuto vysouvací nabídku lze poměrně jednoduše nahradit alternativním řešením, jenž vám sama aplikace při manipulaci s vysouvací nabídkou doporučuje. Jedná se o Omni Swipe (bývalý Lazy Swipe). S ním lze vysouvací nabídku probouzet v jakékoliv aplikaci a navíc si do ní můžete přidávat libovolné aplikace.

Čistič paměti jedním kliknutím

Pouze jedno kliknutí vám stačí k tomu, abyste vyčistili vaši paměť od aktuálně spuštěných aplikací (procesů), čímž uvolníte paměť RAM. Na zařízeních, která disponují pouze 1GB (či nižsí) pamětí se tato funkce určitě může hodit. Ikonku čištění naleznete buďto ve vysouvací nabídce v sekci “ToolBox”, nebo si na plochu umístíte příslušný widget o velikosti 1 x 1, takže se nemusíte obávat, že by zabíral více místa.

Hola Launcher - booster

Gesta a pluginy

V nastavení launcheru se lze dostat do nabídky gest, kde si můžete nastavit, co bude tažení prstu nahoru/dolů po obrazovce spouštět. Může se například jednat o otevření Menu či integrovaného hledání Hola Search, které v telefonu prohledává veškeré aplikace kontakty a zároveň reprezentuje webový vyhledávač. Pravděpodobně nejzajímavější možností skrývající se v nastavení gest je volba akce, jež se provede po dvojitém kliknutí na displej. Na tu lze nadefinovat vypnutí obrazovky. Spousta telefonů na trhu sice podporuje probuzení telefonu (z vypnuté obrazovky) dvojitým poklepáním, vypnutí displeje tímto gestem ovšem funguje pouze na hrstce z nich. Speciálním pluginem kompatibilním pouze s Hola launcherem tak můžete dvojité poklepání pro vypnutí displeje využívat na jakémkoli telefonu (podmínkou je samozřejmě používat Hola Launcher).

Skrytí aplikací

Pokud na základní obrazovce táhnete dvěma prsty směrem vzhůru, dostanete se do nabídky skrytých aplikací. V ní lze přidávat další aplikace do sekce “skrytých”, nebo je naopak zviditelnit. Otevření skrytých aplikací lze zaheslovat.

Video pohled Hola Launcher

Hola Launcher – první pohled

Hola Launcher - první pohled

A co vy, dáte launcheru Hola šanci?

[appbox googleplay com.hola.launcher]

 

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

launchery_iuco

SvětAndroida doporučuje: čtyři launchery

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
9 min. uložit na později

Komentáře (26)