Chytré hodinky Asus VivoWatch BP dokážou měřit krevní tlak. Na jedno nabití vydrží měsíc

hodinky asus vivowatch bp

Asus neoznamoval jen nadupané herní telefony. Dostalo se také na chytré hodinky Asus VivoWatch BP. Na první pohled možná neoslní designem, jejich síla je ale v různých senzorech. Dokážou například měřit krevní tlak nebo index stresu. Plusem je také velká výdrž baterie na jedno nabití. Pojďme si novinku představit.

Chytré hodinky Asus VivoWatch BP nabídnou hned několik netradičních měření

Design hodinek nepatří k tomu nejlepšímu, co můžeme vidět na trhu s chytrými hodinkami. Mají i poměrné velké rámečky kolem displeje a senzor na přední straně také moc na designu nepřidává. K měření se využívají senzory na obou stranách hodinek, a to jednak elektrokardiografické (EKG), tak i fotoplethysmografické (PPG). Oba fungují zároveň, aby tak výsledné měření krevního tlaku bylo přesnější. K měření musíte mít prst 15 až 20 vteřin na senzoru, který je vedle displeje.

asus vivowatch bp chytre hodinky

Dále také hodinky sledují srdeční tep, kvalitu spánku, index stresu a vaše celkové údaje o aktivitě. Všechny tyto informace se pak posílají do Android aplikace, kde si je můžete prohlédnout a zároveň vám HealthAI doporučí, co byste měli změnit. A to například kolik kroků byste měli dnes udělat, jak dlouho spát a také se vás bude snažit motivovat ke cvičení.

ASUS VivoWatch BP Hands-On at Computex 2018

ASUS VivoWatch BP Hands-On at Computex 2018

Hodinky mají i GPS, dalším plusem těchto hodinek je výdrž na jedno nabití. Asus slibuje, že při normálním používání vydrží 28 dní na jedno nabití. To je téměř dvakrát více než u předchozího modelu VivoWatch. Dostupnost v Evropě se plánuje na srpen 2018, cena přitom není nějak velká. V USA začínají na 169 dolarech, v přepočtu s DPH tak budou stát cca 4 500 Kč.

Jak se vám líbí design hodinek Asus VivoWatch BP?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)