Hledáme nejlepší tarif na volání i data. Podělte se o své zkušenosti i vy

nejlepší tarif

Rozhodli jsme se najít nejlepší tarif na volání i data. Pomozte nám a podělte se o své zkušenosti i vy. Zorientovat se dnes v operátorských nabídkách je skoro tak složité, jako najít nejvýhodnější pojištění na trhu. A kdo má v dnešní uspěchané době čas a chuť procházet mraky předražených nabídek a hledat tu nejlepší. Nehledě na to, že vždy budou patřit mezi ty nejdražší v Evropě. Nároky na komunikaci jsou v dnešní moderní době čím dál tím vyšší, obzvláště pokud se bavíme o datech, a ta jsou pro naše operátory doslova zlatý důl. Do karet jim hraje i laxní přístup regulačních úřadů a takřka monopolní chování konkurence. Nejhorší na tom je fakt, že je to trochu boj s větrnými mlýny. My operátory a jejich služby potřebujeme, oni nás zase tak moc ne. Nebo ano? Na tuto otázku budeme společně s vámi hledat odpověď a řešení v našem článku.

Hledáme nejlepší tarif na volání i data. Jak na to?

Nejprve si vysvětlíme, jak celý trh funguje a proč je aktuální situace taková, jaká je. Popíšeme si možná řešení a podělíme se o zkušenosti. I my, jako redakce, na tom nejsme o moc lépe, a řešíme stejné problémy, jako vy. Ceny volání a dat jsou vysoké, reklamy vidíte sice na každém kroku, ale při řešení problému se často setkáte s ne úplně vlídným přístupem a pochopením. I našim impulzem pro sepsání tohoto článku byl naprosto tragický přístup jednoho z operátorů, který nám tím dával najevo, my vás nepotřebujeme, ber, nebo běž jinam. Ale rozhodně k tomuto tématu nehodláme přistupovat jako zhrzená/ublížená milenka, ale objektivně a veřejně rozebrat aktuální problémy a možná řešení. Jako nejúčinnější řešení se nám jeví o věcech mluvit a vzhledem k tomu, že patříme k jednomu z největších Android medií u nás s cca 2 miliony návštěv za měsíc, bude se o čem bavit.

Silvestr v číslech

Zastaralá infrastruktura. Všechno je to o kabelech

My sice signál do našich mobilních zařízení přijímáme bezdrátově, což nám dává tolik potřebnou volnost, ale vše stejně ve finále teče po kabelech. Ať už si to uvědomujete nebo ne, tak váš mobil je nonstop spojený s nějakou protistranou. Říká se jí “bétéeska”, nebo taky BTS (Base Transceiver Station) a přijímá veškerou komunikaci, kterou ze svého mobilu uděláte. Tyto, tak zvané, BTS jsou mezi sebou propojeny kabelem. Je tedy jasné, že čím více bétéesek a čím lepším kabelem budou propojeny, tím větší a kvalitnější pokrytí můžeme mít. No a zde dlouho naši operátoři spali na vavřínech a neinovovali, což má teď za následek náročnější provoz celé sítě, která ani zdaleka nedosahuje takových kvalit, jako v zahraničí.

Zajímavost: Věděli jste, že operátor ví o každém vašem kroku, kde se pohybujete, s kým komunikujete a pravděpodobně i o čem?

Malá konkurence a špatné fungování úřadů

To že mobilní operátory potřebujeme, jsme si už řekli. Proč jsou ceny ale taky vysoko? Používají snad Němci, Poláci a další sousedé jiné telefony, nebo kde je zakopaný pes? První problém je zastaralá infrastruktura a druhým výrazným problémem je, že operátory nic a nikdo nenutí dělat to jinak. Nebudeme zabíhat do politiky, to necháme jiným expertům, zdravíme Babiše a jeho nejlepší tarify :), ale že jediný efektivní tlak můžeme na operátory vyvinout my uživatelé. Nepomůže ale jeden, deset, nebo stovky, ale musí nás být tisíce až stovky tisíc, aby se tím někdo začal vůbec zajímat. Pojďme tedy na Svět Androida společně o této problematice mluvit a hledat řešení.

Neomezené tarify

Proč virtuální/šedí operátoři nejsou řešení?

Je to hlavně proto, že ať už jim budeme říkat jakkoliv, ve skutečnosti jsou jen “dobří” obchodníci a přeprodávají služby jednoho z našich tří operátorů. Pokud takových služeb využíváte, stanete se pouze součástí něčí firemní sítě, což může mít určitý benefit, ale rozhodně to nepomůže zlepšit tolik potřebnou infrastrukturu, nebo jejich technologie. A co se týče lidského přístupu, tak to asi taky valná změna nebude.

Jaké je řešení? Mluvit, sdílet a tlačit na operátory

Za nás je nejefektivnějším řešením, jak získat nejlepší tarif, takovýto. A to, mluvit veřejně o problémech a sdílet s ostatními, jak se vám je podařilo vyřešit. Svět Androida vám v tom rád pomůže a informace se tak dostanou mezi několikanásobně větší počet lidí, než při lamentování v hospodě. Když už budete mít informace a reálné podklady o co se opřít, tlačte na operátory, buďte slušní, vlídní, argumentujte, ale neustupujte. Nebude to hned, ale s každým “neústupným” jsme o kus blíže k cíli.

Společně hledáme nejlepší tarif. Zapojte se:

[gravityform id=”133″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

Zeptáme se i operátorů?

Ano, přestože zde dáváme operátory na pranýř, v rámci objektivity i je necháme vyjádřit. Nepředpokládáme sice, že by hned přišli s nějakým převratným řešením a kdo ví, zdali vůbec, ale alespoň to bude fér, a vy budete tak lépe vědět, jak se k celé situaci postavit. Možná se i setkáme s tím, že se s námi nebudou chtít bavit, nebo nás opijí běžnými PR řečmi. Ale i to je message, jak nás vidí oni a jak si svých zákazníků váží.

Není to ale hon na čarodějnice

Našim primárním cílem není upustit páru, nebo poškodit operátory, ale seriózním způsobem hledat řešení na aktuální trápení s cílem najít nejlepší tarif. Proto všechny vaše informace budeme ověřovat a sami doplňovat, aby došlo k co nejmenšímu zkreslení a předešli tak nepříjemným situacím, které by mohly nastat.

Jaký je váš názor na současnou situaci a řešení?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (57)