Healbe GoBe2 recenze: fitness náramek nové generace, který (ne)budete chtít sundat

Healbe BeGo2 recenze review- fitness náramek

Fitness náramek Healbe GoBe2 je jeden z mála, který dokáže kromě jiného i automaticky měřit příjem kalorií a hlídat pitný režim. To z něj dělá jedinečného pomocníka při cestě za zdravým životním stylem. Plánujete zhubnout, špatně spíte, nebo jste ve stresu? S náramkem GoBe2 velice rychle odhalíte, co vám prospívá a čemu se naopak vyvarovat. Na celém náramku je skvělé to, že vše se dělá naprosto automaticky. Fitness náramek GoBe2 jsme testovali několik měsíců a podělíme se s vámi nejenom o podrobné zkušenosti z užívání, ale připravili jsme pro vás i pár praktických rad, které vám pomohou do začátku. Pokud se sami sebe ptáte na otázky. Jak zhubnout? Jak kvalitně spát? Piji dost tekutin? Je můj pohyb dostatečný, nebo jak se vyhnout stresu? Naše recenze chytrého náramku GoBe2 vás rozhodně nesmí minout, náramek vám přinese odpovědi, ze kterých budete hodně překvapeni.

Obsah recenze GoBe2

Jak sportovní náramek GoBe2 funguje? A funguje vůbec?

Pokud patříte mezi zdravé skeptiky a ptáte se, jak to vše může fungovat automaticky a neinvazivně? Vůbec se vám nedivíme, byli jsme na tom úplně stejně. Tento fitness náramek má sice svá omezení, ale ano měření s GoBe2 funguje. S něčím si poradí velmi dobře a někde by si naopak zasloužil vylepšení. O automatické měření se stará pět senzorů, které byste v jiných náramcích hledali jen těžko. Na povrchu náramku nejsou ale nikde na první pohled viditelné a pro úspěšné měření bohatě postačí, když se vaší holé kůže bude dotýkat spodní stranou. Všechna vaše data pak zpracovává patentovaná technologie Flow, a to do přehledných a praktických grafů. Kromě snímačů uvedených níže, výrobce ještě na krabičce výrobku uvádí snímač teploty, ale nikde jinde v oficiálních zdrojích výrobce tento senzor již nezmiňuje.

Snímače

  • piezoelektrický senzor
  • gyroskop
  • akcelerometr
  • galvanický snímač reakce těla
  • impedanční snímač

 

Pro koho je sportovní náramek GoBe2 určený?

Odpovědět na tuto otázku nám trvalo docela dlouho. Jednak proto, že GoBe je celkem jedinečné zařízení a nedá se úplně škatulkovat, vždy mělo něco navíc, nebo mu naopak něco chybělo. Ukazuje sice hodiny, ale na chytré hodinky je moc veliký a nepodporuje notifikace z telefonu. Být čistě sportovním náramkem, chyběla by nám u něj GPS a přesnější měření tepové frekvence. Došli jsme tedy k závěru, že GoBe2 je fitness náramek, který je určen na komplexní monitoring vašeho zdravotního životního stylu. Na první pohled to může znít jako klišé, ale pokud budete číst dále, možná nám dáte za pravdu. Za několik měsíců intenzivního používání, nám byl náramek nejvíce nápomocen v těchto svou věcech.

  • Prozradil nám kalorickou rovnováhu. Zdali více kalorií přijímáme, nebe naopak spalujeme (=hubneme)
  • Jak dlouho a jak kvalitně spíme + doporučení, založené na celkové zátěži těla

 

Co vše vám GoBe2 prozradí o vašem těle a jak dobře?

Přijaté a vydané kalorie. Vlastnost, která tento náramek dělá opravdu unikátní a skvělou. V redakci jsme si ale lámali hlavu, jak tyto informace ověřit a zdali opravdu fungují. Výrobce udává, že díky technologie Flow a několika senzorům, dokáže měřit, jak do vašich buněk v těle proudí voda, nebo glukóza (krevní cukr). Z čehož tedy pozná, kolik kalorií vaše tělo přijalo a v jakém stavu je vaše hydratace. V rámci recenze náramku GoBe2 jsme udělali test. Dva dny po sobě, jsme měli úplně stejnou snídani, a to jak z pohledu složení, tak i gramáže. No a koukali jsme, zdali křivka a hodnota kalorií bude stejná. Bohužel tomu tak nebylo. Na druhou stranu, pokud budete jíst přes den +- stejné potraviny, a i váš pohyb bude podobný, hodnota rozdílu přijatých a vydaných kalorií bude +- stejná. Takže technologie Flow opravdu funguje, rozhodně je ale potřeba se na měření dívat v kontextu celých dní.

Hladina hydratace. Princip by měl být obdobný jako u kalorií, ale buď jsme byli po dobu textu po většinu doby dehydrovaní, nebo to není 100%. Když jste ve fitku a potíte se, křivka hydratace letí správně a rychle dolů. Ale když naopak vypijete 7 litrů vody za den, stejně vás náramek občas upozorní, že byste se měli napít. Neřekli bychom tedy, že hlídání vašeho pitného režimu úplně nefunguje, ale rozhodně by to chtělo zkalibrovat. Naštěstí ono připomínání “napij se” na displeji náramku, které je doprovázeno lehkou vibrací, jde v aplikaci vypnout.

Jak je na tom měření tepové frekvence (puls)? Většina chytrých hodinek s Wear OS používá pro měření vaší tepové frekvence světlo. GoBe2 ne, a tak jsme doufali, že bude o to přesnější. Několikrát jsme porovnali hodnoty z náramku s profesionálním hrudním pásem. Při běžné zátěži se hodnoty moc nelišily, ale v extrémech a při vysoké zátěži se lišily až o 30 tepů za minutu. Je tedy jasné, že měření vašeho pulsu je v náramku pouze proto, aby dokázal zjistit počet vydaných kalorií a jako pomůcka pro zpřesnění ostatních hodnot.

Spánek. Jak dlouho a jak kvalitně spíte? Tak zde nás náramek nejvíce potěšil. Nejenom že sám pozná, kdy spíte a kdy vstáváte, takže vše probíhá naprosto automaticky. Ale dokáže monitorovat i kvalitu vašeho spánku a probudit vás tak, ať je vám to nejpříjemnější. Náramek doslova ví, jak náročný den jste měli, a proto spánek nejenom monitoruje, ale vzhledem k zátěži vašeho organizmu doporučí i optimální délku, tak abyste byli další den fit. Všechny tyto hodnoty vynáší do velmi povedeného a graficky pěkného grafu. Pokud se vám stává, že hodinově spíte dlouho, ale ráno vstáváte polámaní, GoBe2 vám prozradí, proč a zdali to není třeba špatnou kvalitou spánku.

Jak moc jste ve stresu a kdy? Žijeme v uspěchané době a mnoho z nás má stresové zaměstnání. Náramek vám ukáže, kdy jste podle něj ve stresu a jak vysokou hladinu stresu zažíváte. Nám tato hodnota nepřišla nějak vypovídající. Buď máme pohodové zaměstnání, nebo jsme ještě neobjevili jak v hodnotách grafů GoBe2 správně číst :). Někdy vás ale náramek na displeji upozorní nápisem EMOTIONS a většinou to souhlasilo se situací, ve které jsme se nacházeli.

Změří i krevní tlak (jedná se o beta funkci). Je až k nevíře, co vše dokáže změřit jeden náramek. Sice přímo u měření máte napsáno, že se jedná o funkci v betaverzi a že může dojít až k 20 % odchylce. Ale i tak pro orientační informaci, zdali je vysoký, nízký, nebo v pořádku, to bohatě postačuje. Pro změření tlaku je potřeba v aplikaci zmáčknout tlačítko a pár sekund sedět klidně :).

Naše zkušenosti se senzory a hodnoty naměřené GoBe 2 jsou v celku pozitivní. Někde by to sice chtělo doladit, nebo alespoň dát možnost uživateli zvolit si co je za něj OK, a co už ne (například u hydratace). Ale jinak jsme byli v globálu spokojeni. Velkou výhodou je, že všechny hodnoty, až na krevní tlak, se zaznamenávají neustále a zcela automaticky. Nestane se vám tedy, že byste si zapomněli zapsat počet přijatých kalorií, nebo zapnout náramek pro měření spánku, což je velké plus.

Co vše vám prozradí displej náramku GoBe2?

Displej náramku, který je tvořen několika modrými “ledkami”, je zalitý v odolném plastu s příjemnou povrchovou úpravou – vlnkováním. Stavový displej slouží pro okamžitý přehled stavů, přímo na zápěstí uživatele. Pro další údaje, plnohodnotné grafy a průběhy hodnot je možné nahlédnout do aplikace. Abyste se s náramkem rychle skamarádili a věděli co jednotlivé symboly znamenají, připravili jsme pro vás jejich přehled.

Baterie Gobe2 a jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Fitness náramek GoBe2 vydrží na jedno nabití, kdy nepřetržitě monitoruje vaše údaje, něco kolem 1,5 až 2 dnů. Nabít ho pak do plného stavu trvá něco málo přes hodinu. Vzhledem k tomu, že vás má monitorovat po celý den i noc, čekali jsme výdrž větší a nabíjení rychlejší. S nabíjením se váže i jedna drobná nešikovnost, a to že když náramek GoBe 2 nabijete na 100%, samovolně se vypne. Ano, jak správně tušíte, mnohokrát se nám stalo, že náramek nabijete, nasadíte na ruku a po nějaké době zjistíte že je vypnutý = neměříte. Celé nabíjení se provádí skrz speciální kolébku, která má na spodní straně logo společnosti Healbe, to svítí při nabíjení červeně, nebo při plném nabití náramku modře.

Healbe GoBe2 baterie - nabíjení

Obsah balení Healbe GoBe2

Náramek k vám dorazí v designově velmi pěkné krabičce z průhledného plastu, kde kromě samotného náramku a pár manuálu (návodů) najdete kabel a kolébku pro nabíjení. Praktické a velmi povedené. Nic nechybí a nic zbytečně nepřekáží. Je vidět že společnost Healbe si na celkovém vzhledu svých věcí nechává opravdu záležet.

Aplikace GoBe2 a propojení s vaším telefonem

Po grafické stránce je aplikace hodně povedená a rozmístění informací a provedení grafů je praktické a elegantní. Tím ale bohužel pozitiva končí. Náramek není s telefonem propojen stále, ale pouze občas synchronizuje data s vaším telefonem pomocí Bluetooth 4.0 (BLE). Pokud se tak již delší dobu nestalo a vy aplikaci spustíte, nechá vás dívat se na načítací obrazovku, což rozhodně nechcete. V těch lepších případech trvá načtení desítky sekund, ale občas vás neušetří ani několikaminutového zdržení, než vám ukáže aktuální data z náramku. Aplikace je v češtině, což většinu z nás potěší, ale překlady jsou místy velmi špatné. Například když nastavujete budík, tak místo OK (potvrdit) je zde uvedena informace “neznámá chyba”. Stejně tak, pokud v aplikaci klikněte na nápovědu, vyskočí na vás bílá obrazovka, kde je malý nápis “Incorrect mobile_tutorial URI”. To rozhodně nejsou stavy, které byste ve své fitness aplikaci chtěli.

Propojení s dalšími fitness aplikacemi a webová verze

Zde Healbe opravdu zamakalo a fitness náramku umí synchronizovat data s vaší oblíbenou aplikací, nebo sítí. Ať už je to Google Fit, nebo InKin, vše funguje naprosto bez problému. Výrobce uvádí i možnost propojení s Apple Health, což jsme ale v naší Androidí recenzi netestovali. Jediné, z čeho jsme nebyli příliš nadšeni, že GoBe2 se do vašich fitness systému snaží posílat i údaj o váze, přitom GoBe2 je není schopen měřit a zadává se tedy napevno v nastavení jako statická hodnota. Data z náramku si můžete pohodlně prohlédnout jak v aplikaci, tak i na webu. Což je fajn. Webová verze nenabízí oproti aplikaci mnoho informací navíc, ale rozhodně potěší, že do statistik můžete nahlédnout odkudkoliv a na velkém monitoru.

Cena Healbe GoBe2 není úplně lidová. Vyplatí se?

Cena Healbe GoBe2 rozhodně není lidová a je potřeba si připlatit. S cenou kolem 5 tis. Kč může být pro někoho zbytečně drahý a pro někoho naopak cena odpovídá přínosům, které poskytuje. Pokud dokážete tolerovat zmíněné nedostatky, je koupě GoBe2 dobrá investice. Název napovídá, že se jedná již o druhou verzi náramku. Pokud se společnosti Healbe podaří vydat další verzi, věříme, že mezi hlavní vylepšení GoBe3 budou patřit minimálně menší rozměry, lepší synchronizace dat s aplikací a větší výdrž na jedno nabití. S příznivější cenou by se tak náramek mohl masově rozšířit a stát se povinnou výbavou každého fitness človíčka. GoBe3 si dokážeme představit i v jiné podobě než jen náramku na zápěstí, a to například jako hrudní pás, nebo senzor kdekoliv jinde na těle, tak aby nezabíral místo běžným chytrým hodinkám.

GoBe 2 – The Only Complete Smart-life Band

GoBe 2 - The Only Complete Smart-life Band


Na závěr pár postřehů a tipů k náramku GoBe2

Recenze GoBe2 byla pro nás jednou z nejtěžších, kterou jsme dělali. Chvílemi jste z náramku extrémně nadšeni, jindy zase prskáte nad zbytečnými chybami, kterými trpí. Bylo velmi těžké ověřit, zdali zařízení opravdu funguje tak, jak výrobce říká a jak užitečné informace dokážou svému majiteli opravdu v praxi přinést. V redakci na to nemáme žádný “měřák”, a tak jsme museli dát na svou intuici a měsíce testování v různých podmínkách. S náramkem jsme ale zažili i pár kuriozit.

Pokud nehybně ležíte v zubařském křesle delší dobu, například při vrtání zubů, náramek si může myslet, že spíte :). Celkem paradox. Občas se nám taky stávalo, že jsme náramek zapomněli zapnout. Bylo to dáno hlavně tím, že po plném nabití se náramek automaticky sám vypne a po nasazení na ruku je potřeba opět manuálně zapnout. Svou roli v tom hraje i fakt, že po většinu doby je displej náramku vypnutý, a tak hned na první pohled nepoznáte, zdali je aktivní, nebo vypnutý. Při použití GoBe2 v kině by se nám hodil i nějaký mód nerušit, protože displej (tvořený několika diodami) svítí dost jasně a ty co sedí vedle vás moc nepotěšíte. Kvůli větším rozměrům vynikne náramek i na velkém mužském zápěstí a jen málokdo si jej nevšimne :). Pokud by se stalo, že vaše kůže pod páskem reagovala zarudnutím, doporučujeme potřít kokosovým olejem a vše za den či dva samovolně zmizí. Patříte-li mezi ty, kteří rádi nosí své doplňky sladěné s aktuálním outfitem, výrobce nabízí k dokoupení celkem šest barevných variant pásku, které můžete libovolně měnit.

[alert-warning-svetandroida title=”Pozor na aktualizaci firmware!” icon=”alert”]Aktualizaci firmware provádějte až po tom, co nejprve všechna data synchronizujete s aplikací. V opačném případě o nespárovaná data přijdete. Náramek po aktualizaci firmware dělá interní reset dat.[/alert-warning-svetandroida]

Jaké existují k náramku GoBe2 alternativy?

GoBe2 je skvělé zařízení, které vám může pomoct zlepšit životní styl. Pokud budete hledat alternativy, počítejte s tím, že vždy to bude o kompromisech a pravděpodobně vám bude oproti GoBe2 něco chybět. Jako alternativy k GoBe2 se nabízejí Fitbit Charge 2, Apple Watch 3, Samsung Gear Fit 2, Polar Loop 2, Misfit Shine 2, Xiaomi Mi Band 3, Garmin vivoactive, Huawei Watch 2 nebo jakékoliv zařízení na Wear OS (Android Wear).

[one_half]

Klady

+ automatické měření kalorií
+ automatické měření spánku
+ aplikace nabízí doporučení co zlepšit na základě naměřených informací
+ přehledné a grafický povedené grafy v aplikaci
+ je vodotěsný do 3 metrů

[/one_half]

[one_half_last]

Zápory

– vyšší cena
– větší velikost
– pomalé párování dat s telefonem

[/one_half_last]

Za zapůjčení produktu děkujeme společnosti Healbe

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)