Další hra od tvůrců Pokémon GO bude Harry Potter v rozšířené realitě

harry potter pokemon go

Společnost Niantic Labs slavila obrovský úspěch s Pokémon GO. V něm využili zkušenosti z Ingressu a sílu známé značky Pokémon. Své nově nabyté zkušenosti opět využijí u značky, která je známá po celém světě. Chystá se nová hra s rozšířenou realitou Harry Potter: Wizards Unite.

Hra Harry Potter: Wizards Unite vyjde v roce 2018

O hře s rozšířenou realitou ze světa Harryho Pottera se mluvilo již v minulém roce, kdy Niantic získal práva na hru. Omylem to řekl jeden z vývojářů v rozhovoru pro IGN. Společnost to ale razantně odmítala, zajímavé je, že celý rozhovor s vývojářem Nianticu byl ze serveru IGN odstraněn.

harry potter nahled

Nyní už se ví, že hra opravdu vzniká a vyjít by měla příští rok. Podrobnější detaily ale stále chybí, hra se vyvíjí společně s Warner Bros a Portkey Games. V zahraničí se spekuluje, že by hra mohla mít mnohem blíže k Ingressu než Pokémon GO. Protože mechaniky z Ingressu by se daly poměrně jednoduše předělat do fantasy prostředí, navíc by mohla hra těžit z databáze, kterou za roky z Ingressu získali. Jak to ale ve skutečnosti bude, si musíme ještě nějaký ten pátek počkat.

Těšíte na hru s rozšířenou realitou ze světa Harryho Pottera?

Zdroj: techcrunch.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (4)