Hangouts patrně přestane podporovat SMS a MMS

hangouts_sms_ico

Aplikace Hangouts jistě není dokonalá – i mnozí její zastánci uznávají, že trpí celou řadou problémů, chyb a nedostatků. Po několika letech existence chybí ve srovnání s konkurencí celá řada funkcí.

Server Phandroid přišel včera s informací, podle které přijde tento komunikační program v příští aktualizaci o jednu ze svých nejproblematičtějších (a přitom nejdůležitějších) funkcí – podporu textových a multimediálních zpráv, tedy SMS a MMS. Odkazuje přitom na “důvěryhodný zdroj, obeznámený se situací.”

Google přidal s velkou slávou podporu textových zpráv v roce 2013 jako zásadní novinku Hangouts verze 2.0. Tehdejší provedení však většina uživatelů nepřijala, mnohým připadalo toto spojení matoucí.

Send text & multimedia messages with Hangouts on Android devices

Send text & multimedia messages with Hangouts on Android devices

V roce 2014 spojil Google konverzace z různých zdrojů a nabídl manuální výběr mezi způsobem odeslání zprávy. Přesto většina uživatelů nebyla se zpracováním aplikace spokojena. Nedostalo se ani na tabletové uživatelské rozhraní (s výjimkou verze pro iOS).

Aktuální informace tedy zní, že Hangouts přestane podporovat SMS a MMS. Situace není až tak velkým překvapením – vyhledávací gigant od podzimu roku 2014 pracuje na své aplikaci Messenger, která je určena právě pro práci s textovými zprávami. Jen letos se Google Messenger dočkal devíti aktualizací.

[appbox googleplay com.google.android.apps.messaging]

Zaměstnanci Googlu již testují Hangouts bez SMS

Zaměstnanci Googlu již údajně mají k dispozici interní testovací sestavení, které uživatele odkazuje na stažení programu Messenger. Vše je tedy na nejlepší cestě k opětovnému rozdělení funkcí mezi dvě aplikace.

Samozřejmě je tu zásadní otázka: proč by se Google vzdával funkce, na které pracoval tak dlouho? Možná udržování a aktualizace funkcí pro SMS zabírá příliš mnoho času, který by vývojáři mohli věnovat jiným projektům. Nebo vyhledávací gigant připravuje něco velkého a toto je jen první krok. Odpověď se dozvíme možná již v dohledné době.

[appbox googleplay com.google.android.talk]

Zdroje: Android Police, Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

ikona

SvětAndroida doporučuje: 6 navigací a map

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
21 min. uložit na později

Komentáře (11)