Hangouts 5.0 přichází. Posune internetové “kecání” na vyšší úroveň?

Hangouts – náhleďák

Na některé uživatele se již nyní valí aktualizace další aplikace z dílny Googlu – Hangouts. Co přináší? Na první pohled pár drobností. Pod kapotou páté verze toho ale klape víc. Víme, že nová verze měla přinést opravu rozbitých animací GIFů. A tak se také stalo. Vypadá to, že to je vše? Není.

Co přináší Hangouts 5.0?

Update #1

Po prvním spuštění od nainstalování si všimnete první změny. Při načítání aplikace vyskočí obrazovka s logem Hangouts, podobně jako to známe například z aplikace YouTube. Tato obrazovka se nezobrazuje po každém otevření aplikace, ale jen pokud se v aplikaci delší dobu neukážete nebo ji úplně ukončíte. Pokud tedy patříte mezi killery procesů, uvidíte obrazovku častěji, než byste rádi. Na druhou stranu se nejedná o nic zásadního. Obrazovka se neudrží vůbec dlouho a mimochodem, budete raději koukat na úvodní obrazovku aplikace nebo na postupně se načítající aplikaci?

Hangouts 5.0 - novinky (4)

Update #2

Pokud jste dosud používali widget pro rychlý přístup k vašim konverzacím, nejspíše budete následujícím updatem Hangouts zklamáni. Nevíme, zda se jedná o chybu nebo postupné odstranění widgetu (odstranění je pravděpodobnější), ale pokud se pokusíte widget umístit na plochu, nabídka zobrazí jen widget 3×3, jenž ve finále zobrazí hlášku, že widget již není dostupný.

Update #3

Třetí část aktualizace asi využije v našich končinách jen málokdo. Týká se totiž Google Voice. Pro uživatele Hangouts, kteří tuto službu využívají, je nyní připravena možnost vytváření MMS pro více příjemců. Dosud mohli MMS přijímat a reagovat na ně, nebylo ale možné je tvořit.

Další drobné změny

Všimli jsme si také, že se do zelena zabarvila dosud modrá zaškrtávací tlačítka. Také se zdá, že aplikace je po aktualizaci o trochu rychlejší, má plynulejší animace a scrollování. To se ale může lišit podle zařízení.

Hangouts 5.0 - novinky (1)

[appbox googleplay com.google.android.talk]

Pokud k vám aktualizace zatím nedorazila a jste nedočkaví, můžete si stáhnout balíček APK. Ten je podepsaný Googlem, takže by měl být bezpečný. I přesto ale provádějte instalaci APK balíčku jen na vlastní riziko.

Zdroj: AndroidPolice

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (23)