Google zablokoval uživateli přístup ke službě Music – překročil nikde neuvedený limit

google_music_ico

Podle informací serveru Droid Life má nedávno spuštěná služba Google Music limit pro streamování hudby, po jehož překročení dojde k jejímu dočasnému pozastavení. Uživatel, který o omezení informoval, byl přitom předem upozorněn, a po dosažení hranice mu bylo jednoduše řečeno, aby to zkusil znovu později.

Limit na streamování hudby byl překročen...

Limit na streamování hudby byl překročen...

Na celé situaci je zvláštní, že Google nikdy nezmínil fakt, že by streamování mělo být jakýmkoli způsobem omezeno. Otázkou přitom je, zdali se limit vztahuje k celkovému času použití, nebo k objemu přenesených dat. Služba také nijak neinformuje uživatele o tom, kdy bude opět obnovena. Je jasné, že takové omezení přihrává argumenty všem, kdož kritizují cloudové služby. Vědomí, že uživateli může být zablokován přístup k obsahu, který vlastní, případně který dokonce koupil přímo od společnosti Google, je silně znepokojující. 

Samozřejmě je věcí Googlu, jak nastaví pravidla hry, a zda jejich součástí budou nějaká omezení – s tím lze jedině souhlasit, nebo službu nepoužívat. V každém případě je ale dost frustrující nemoci přistupovat ke svým datům, aniž by byly transparentně stanoveny podmínky, kdy se tak stane. Uvedený problém je zatím ojedinělý – sám Google se v tomto směru vyjádřil ve smyslu, že jde o denní limit na streamování, který je ale nastaven tak vysoko, že ho většina uživatelů nikdy nedosáhne.

Zdroje: Android Phone Fans a Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)