Google vydal odlehčenou aplikaci YouTube Go, která umí stahovat videa

youtube go

V posledním roce můžeme vidět velký počet Lite verzí různých oblíbených aplikací. Většina z vás pravděpodobně zná Facebook Lite či Messenger Lite. Tyto aplikace jsou hlavně určeny pro rozvojové země. Minulý rok se takové Lite verze dočkala i největší služba pro videa. V betaverzi vyšla aplikace YouTube Go. Ta byla nyní uvolněna v plné verzi.

YouTube Go umožní například stahování videí

I když se aplikace oficiálně dostala z betatestování a oficiálně vyšla, tak si ji z Google Play nestáhnete. A to protože je omezená jen na několik zemí. Nicméně řešením je ruční instalace a stažení APK souboru například z APKMirror.com. Oproti klasické YouTube aplikaci se liší tím, že je značně osekaná. Nabízí v podstatě jen přehrávání videí a jejich popis. K dispozici nejsou ani komentáře uživatelů.

Zároveň ale přidává několik zajímavých novinek. Tou hlavní je možnost stáhnutí videa do telefonu. Video si pak můžete také rychle mezi přáteli poslat pomocí Bluetooth. Aplikaci jsme vyzkoušeli na OnePlus 5 a bez problémů fungovala. Při aktivaci vás požádá o telefonní číslo pro potvrzení. Aktivace proběhla v pořádku i po zadání českého čísla. Problém jsme prozatím měli se stažením videí, kdy jsme nedokázali najít žádné, u kterého by to šlo. U všech videí, co jsme vyzkoušeli se píše, že stažení musí nejprve autor povolit. Je možné, že se tato funkce musí nejprve povolit. U nás tak prozatím může sloužit jako jednoduchý klient pro YouTube, který nezabírá moc místa a nebere si moc dat.

[appbox googleplay com.google.android.apps.youtube.mango]

Za upozornění o vydání aplikace děkujeme Václavovi Ch.

Vyzkoušíte si YouTube Go?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)